Başkan Ceşen’den 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı…

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. Yıldönümünde Şanlı Ecdadımızın Çanakkale Destanını yazarak vatan kıldığı bu topraklarda  Çanakkale Destanını yazan Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anmanın manevi onurunu ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.
105 yıl önce dönemin en güçlü donanmasına sahip İtilaf Kuvvetleri’ne karşı, Çanakkale Ruhuyla kenetlenen ecdadımız, istiklalini ve istikbalini korumak isteyen bir milletin karşısında hiçbir gücün duramayacağını bütün dünyaya göstermiştir.
Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözünün yazıldığı, kurtuluş mücadelemizin temellerinin atıldığı, tarihte eşine az rastlanan kahramanlık destanının canla, kanla, imanla yazıldığı Çanakkale Zaferi,  esaret altında yaşayan bütün mazlum milletlere de umut ışığı olmuştur.
Tıpkı 105.yıl önce verdiği istikbal ve istiklal mücadelesiyle tarihe altın harflerle adını yazdıran Aziz Türk Milleti, Kahraman Ordusuyla bugün de yarın da vatanına, geleceğine ve bağımsızlığına sahip çıkma azim ve kararlılığında olduğunu Zeytin Dalı, Barış Pınarı, Fırat Kalkanı ve Bahar Kalkanı Harekatlarıyla da bütün dünyaya ilan etmiştir. Zeytin Dalı, Barış Pınarı, Fırat Kalkanı ve Bahar Kalkanı Harekatlarında destan yazan kahramanlarımıza şükranlarımızı arz ediyorum. Cenabı Allah’ım Kahraman Ordumuzun, Mehmetçiğimizin yar ve yardımcısı olsun.
Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferini kutluyor; başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Silah Arkadaşları ve topraklarımızı vatan kılan Aziz Şehitlerimizin ve Gazilerimizin manevi hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.
Ruhları şad olsun.