2016-2017 Futbol Sezonunda ilimizi Bölgesel Amatör Ligde 3 takımımız temsil etti. Bu takımlarımızdan Demirten Yeşilköyspor Ligi 8. Sırada tamamlayarak 2017-2018 Futbol Sezonunda da Bölgesel Amatör Ligde mücadele etme hakkı kazandı. Ligi 12. Sırada tamamlayan Denizli Sarayköyspor ve 13. Sırada tamamlayan Pamukkalespor Süper Amatör Lige düştü.

Süper Amatör Lig ise ilk kez 14 takımla oynandı. 26 hafta boyunca mücadelenin hız kesmediği ligi Kale Belediyespor Şampiyon tamamladı. Kale Belediyespor ligi ikinci sırada tamamlayan Çal Belediyespor ile birlikte Bölgesel Amatör Lige yükseldi.

Ligin son 3 sırasında ki Çardak Belediyespor, Bereketlispor ve Başkarcı İdman Yurduspor 1. Amatör Küme’ye düştüler.

1.Amatör Küme Ligi grup müsabakaları ile start aldı. 29 takımın 3 grupta mücadele ettiği ligde gruplarını ilk 3 sırada tamamlayan Akkonakspor, İncilipınarkenspor, Nikferspor, Yeni Bozkurtspor Karakovaspor, Işıklıspor, Bağbaşı Zeytinköyspor, Yeni Güneyspor ve Varol Tekstil Şirinköyspor Play-Off müsabakalarına katılmaya hak kazandı. A Grubunda Bekilli Belediyespor, B Grubunda Babadağ Gençlikspor ve C Grubunda Yatağanspor ise 2. Amatör Küme’ye düştü.

Play-Off müsabakaları sonucunda İncilipınarkentspor, Nikferspor ve Bağbaşı Zeytinköyspor Süper Amatör Lige yükselen 3 takım oldu.

2016-2017 Futbol Sezonunda 2. Amatör Küme Ligi 4 grupta 29 Takımın katılımıyla oynandı.  Müsabakalar sonucunda Baklan Belediyespor, Karayahşilerspor, Fatih 1453 Spor, Kuşpınarspor, Alparslan Gençlikspor, İncilipınargücü GSK, Kalınkozspor ve Denizli Starspor 1. Amatör Kümeye yükselen takımlar oldu.

Alt yapı liglerimiz ise katılımın çok fazla olduğu bir sezon geçirdi. 18 takımlı U19 1. Küme Liginde Dokuzkavaklarspor ve Buldan Belediyespor Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde eden takımlar oldu.

2 Grupta 19 takımın mücadele ettiği U19 2. Küme’de ise A grubunda Alparslan Gençlikspor ve İncilipınargücü GSK B grubunda ise Acıpayam Belediyespor ve Bağbaşı Zeytinköyspor U19 1. Küme’ye yükselen takımlar oldu.

U17 Ligi 29 takımın katılımıyla 3 grupta oynandı. Oynanan Play-Off müsabakaları sonucunda Türkiye Şampiyonasında ilimizi Demirten Yeşilköyspor ve Denizli Telekomspor temsil etti.

32 takım gibi yoğun bir katılımın olduğu U16 Liginde takımlar 8’erli 4 grupta mücadele etti. Denizli Yıldızspor ve Kızılcabölükspor Play-Off müsabakaları sonucunda Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde etti.

24 Takımlı U15 Ligi ise 2 Grupta oynandı. Acıpayam Belediyespor ve Denizli Futbol A Spor İlimizi Türkiye Şampiyonasında temsil etti.

30 takımın mücadele ettiği U14 Liginde ise ilimizi Türkiye Şampiyonasında temsil etme hakkı kazanan takımlar Denizli Futbol A Spor ve Demirten Yeşilköyspor oldu. Demirten Yeşilköyspor Türkiye Şampiyonasında 2. Kademeye yükselme başarısı elde etti.

U13 ligi ise ilimiz amatör futbolu açısından rekor kırdı. 49 takımın katıldığı lig 4 grupta oynandı. Müsabakalar sonucunda Denizlispor ve Denizli Futbol A Spor Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil etti.  Denizlispor Türkiye Şampiyonasında 2. Kademeye yükselme başarısı elde etti.

Şenlik havasında geçen U11 Ligimizde 40 takım mücadele etti. U12 Ligimizde ise yine 40 takımımız mücadele etmektedir.

Kadınlar 3. Ligi temsilcilerimizden Horozkentspor ve Alper Gençlikspor ise ilimizi 2. Lig yükselme müsabakalarında temsil etti. Alpler Gençlikspor büyük bir başarı göstererek Kadınlar 2. Lige yükseldi.

Liglerde mücadele eden Kulüplerimizin Başkanlarına, Yöneticilerine, Teknik Heyetine, Sporcularına ve Tüm Spor Camiamıza teşekkür eder, 2017-2018 Futbol Sezonunda tüm takımlarımıza başarılar dileriz.