Türkiye’nin ev sahipliği yapacağı ve amatör futbolun Avrupa’daki en iyi 8 takımının mücadele edeceği 2016/17 UEFA Bölgeler Kupası (UEFA Regions’ Cup) Finalleri’nin Kura Çekimi, 2 Mart 2017 Perşembe günü düzenlenecek.

TFF’nin Beykoz-Riva’daki idari merkezinde gerçekleşecek kura çekimi, Orhan Saka Salonu’nda saat 17.00’de başlayacak. Kura çekimine Federasyon Başkanımız Feyyaz Ceşen’de katılacaktır.

Kura çekimine Türkiye’yi temsilen İstanbul Bölge Karması’nın yanı sıra, Castilla y Leon (İspanya), Ingulec, Kirovograd Bölgesi (Ukrayna), Güney Bölgesi (Rusya), Lizbon (Portekiz), Olomouc Bölgesi (Çek Cumhuriyeti), 2. Bölge (İrlanda Cumhuriyeti) ve Zagreb (Hırvatistan) olmak üzere finallerde mücadele edecek olan toplam 8 takım katılacak. Kura çekimi sonunda 8 ekip, 4’erli olarak 2 gruba ayrılacak.

Turnuvanın sponsoru Turkcell

Turkcell’in sponsor olduğu ve 1-9 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenecek 2016/17 UEFA Bölgeler Kupası Finalleri’ndeki müsabakalar, İstanbul’da yer alan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri, Ümraniye Belediyesi Şehir Stadyumu ve Yusuf Ziya Öniş Stadyumu’nda oynanacak.

10. kez düzenlenecek olan UEFA Bölgeler Kupası, UEFA’nın amatör futbol dalındaki tek organizasyonu ve turnuvası olarak dikkat çekiyor. Kendi ülkelerindeki elemelerde birinci olan amatör takımlar, UEFA Bölgeler Kupası elemelerinde ülkelerini temsil etmeye hak kazanıyor. İstanbul Bölge Karması, Türkiye’de yapılan amatör bölge karmaları arasındaki elemelerde birinci olarak, 2016/17 UEFA Bölgeler Eleme Turu’nda Türkiye’yi temsilen mücadele etmeye hak kazanmıştı.

Medya için bilgilendirme:

2016/17 UEFA Bölgeler Kupası Finalleri Kura Çekimi’ni canlı yayınlayacak TV kuruluşlarının kurulumlarını en geç saat 16.30’a kadar tamamlamaları, kameramanların da ses kabloları ve tripodlarını yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

Kura çekiminin ardından, medya mensupları röportajlarını, kura çekimi salonunun yanındaki fuaye alanında bulunan bölümde (mixed zone) gerçekleştirebilecek.