Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen, Ankara’da yapılan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun 19. Olağan Genel Kurulu’nda yönetim kurulunda yer aldı. Denizli ASKF Başkanvekili Mehmet Kabakçı da Disiplin Kurulu asil üyeliğine seçildi.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu 19. Olağan Genel Kurulu Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonunda yapıldı. Seçimlere 81 ilden delegeler katılırken Denizli ASKF adına genel kurul delegelerin oluşturduğu heyet de Denizli’yi temsil etti. Divan Başkanlığını AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan, Divan Başkan Yardımcılığına Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, Yazman üyeliklerine de Sevim Serbest ve Ufuk Tatar’ın yaptığı genel kurul TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, son 3 yılda yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirme yaptı. Düşmez, Konfederasyonun Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu, Bakanlık bünyesindeki spor federasyonları ve spor taban birlikleri ile ilişkileri konusunda bilgiler verdi. Törene katılan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak ise genel kurulda yaptığı konuşmada, amatör camianın içinden geldiğini ifade ederek, “Bugün bu salonda bulunan arkadaşlarımın hepsi birer kahramandır. Gençliği uyuşturucudan uzaklaştırdığı için kahramandır. Bu kahramanlıktan ötürü gururluyuz. Amatörlük bir sevdadır, Türk Sporuna hizmet etmek bir sevdadır. İşte bu yüzden karşınızda sporun her alanına hizmet etmiş amatör sevdalısı bir Bakan olarak aranızdayım” dedi. TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez ile uzun yıllardır süre gelen yol arkadaşlığından bahseden Bakan Bak “Genel Başkan Ali Düşmez’i amatör spor camiasına katkılarından dolayı tebrik ediyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak her zaman amatör spor ailesiyle birlikte hareket edeceğiz” dedi. 703 delegenin katılımı ile yapılan genel kurulda oy kullanan delegelerin tamamının oyunu alan Ali Düşmez bir kez daha Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanlığına seçildi.

CEŞEN BİR DÖNEM SONRA YİNE YÖNETİMDE

TASKK 19. Olağan Genel Kurul’da divan başkan yardımcılığı görevini yapan Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, yeni oluşan yönetimde de yer aldı. Bir önceki dönemde olduğu gibi yine Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun a takımına seçilen Feyyaz Ceşen, 39 kişilik yönetim kurulu asil üyeleri arasına adını yazdırdı. Öte yandan listede Denizli ASKF Başkanvekili olarak görev yapan Mehmet Kabakçı ise 9 kişinin bulunduğu Disiplin Kurulu asil üyelerinden biri oldu. Denizli heyeti olarak genel kurulda yer aldıklarını ifade eden Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, “Ülkemizin 81 ilinden gelen delegelerin katıldığı kongrenin divan kurulunda görev yapmak benim için büyük onur. Ayrıca bir kez daha TASKK Genel Başkanlığı’na seçilen sevgili dostum Ali Düşmez’in yönetim kurulunda görevlendirildim. Ayrıca Denizli’den Mehmet Kabakçı da Disiplin Kurulu asil üyesi oldu. Yeniden bu kurullarda Denizli’nin isminin duyulmasını sağlamak bizim için önemli. Yeni dönemin Türk amatör spor camiasına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz