Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun 38. Başkanlar Kurulu Toplantısı Antalya’da yapıldı. Toplantıya, TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, Yönetim, Denetim, Disiplin ve Onur Kurulu Üyeleri ile ASKF Başkanları katıldı.

Toplantı Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, aziz şehitlerimiz, amatör spora gönül vermiş ve aramızdan ayrılmış olan değerli spor adamları adına bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Toplantının açılış konuşmasını yapan TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, son yıllarda amatör sporda çok ciddi işlerin yapıldığını ama bundan sonraki dönemde de spor, sporcular ve camia adına yapılacak önemli işlerin de bulunduğunu ifade etti.

DÜŞMEZ konuşmasında; “Amatörlerin önemli sorunlarından birisi olan sağlık sorununun çözümünde mutlu sona ulaşıldı. Sağlık Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TASKK arasında imzalanan protokol kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından amatör futbol maçlarında görev alacak kişilerin ilkyardım eğitimi illerimizde başlatıldı. İlkyardım eğitiminin başlatılmasında bizlere destek veren Sağlık Bakanımız ile Gençlik ve Spor Bakanımıza teşekkür ederim.”dedi.
Toplantıya Spor Genel Müdürümüz Mehmet BAYKAN’da katılarak bir konuşma yaptı. Konuşmasında; Birlik ve beraberliğimize vurgu yaparak, toplantının ve alınan kararların Türk sporuna hayırlar getirmesini dileyerek, toplantının başarılı geçmesi temennisinde bulundu.