Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun 39. Başkanlar Kurulu Toplantısı Antalya’da yapıldı. Toplantıya, TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, Yönetim, Denetim, Disiplin ve Onur Kurulu Üyeleri ile ASKF Başkanları katıldı. Toplantıya Federasyonumuzu temsilen TASKK Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde de bulunan Federasyon Başkanımız Feyyaz Ceşen katıldı.

Toplantı Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, aziz şehitlerimiz, amatör spora gönül vermiş ve aramızdan ayrılmış olan değerli spor adamları adına bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Toplantının açılış konuşmasını yapan TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, Konfederasyonun büyük bir aile olduğunu, ailemizin giderek güçlendiğini ifade etti.
Genel Başkan konuşmasında; “Konfederasyonumuzda ciddi işler yapılıyor. Benim hayalim her il’de arkadaşlarımızın etkili ve yetkili olmasıdır. İçimizden Belediye Başkanı, Federasyon Başkanı, Futbol Federasyonu yöneticileri ile Genel Müdür çıkardık. Bunların sayısının arttırılması, amatörlerin güçlenmesi hayalimdir.” dedi.
Sağlık alanında ciddi iyileştirmeler oldu. “İlk Yardımcı Eğitimleri” sonucunda görevlendirilen ilk yardımcılar ciddi görevler yapmaktadır. İlk yardımcı ve sağlıkçıların maddi durumunda Türkiye Futbol Federasyonu yönetimince ücretleri 30 TL’ye çıkartılarak iyileştirmeler yapıldı.
Konfederasyonumuzda güzel bir uygulama var. Olandan olmayana vermek. Önceki yıllarda 32 ASKF’mize yaptığımız bu katkıları 50 ilimize çıkarmak istiyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız var.
Düşmez; “Toplantının ve alınan kararların Türk sporuna hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
Türkiye Futbol Federasyonu Antalya Bölge Müdürü Ahmet KÖKSALAN söz alarak toplantının Antalya’da yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, toplantının ve alınan kararların hayırlı olması temennisinde bulundu.
Gündemin diğer maddelerine geçmeden Genel Başkan yeni seçilen ve ilk defa Başkanlar Kurulu Toplantısına katılan Zonguldak ve Kırşehir ASKF Başkanlarına söz verdi.
Zonguldak ASKF Başkanı Kemal DEMİR ve Kırşehir ASKF Başkanı Kazım KAYA birer selamlama konuşması yaptılar.
Toplantı gündeminde yer alan ve 29 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında Antalya’da yapılan Türk Alman Karma Uzmanlar Komisyonu Toplantısı hakkında Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah ALBUNAR bilgilendirme yaptı.
Türkiye Futbol Federasyonu Amatör futbol faaliyetleri ve BAL (Bölgesel Amatör Lig) ve diğer konular hakkında Genel Sekreter Adnan ERSAN ve Genel Başkan Yardımcısı Fahrettin ESERDİ genel bilgilendirme yaptı.
UEFA Regions Cup Turnuvası’nın Moldova’da yapılması sonucu İstanbul Amatör Karma’nın bir üst tura yükselmesi nedeni ile Kafile Başkanı Remzi AY turnuva hakkında bilgilendirme yaptı.
Tesisler ve merkez alımları ile ilgili Genel Başkan Yardımcısı B. Cahit ERDEM bilgilendirme yaptı.
Toplantı ASKF Başkanlarının öneri ve taleplerini içeren konuşmalarının ardından Genel Başkan Ali DÜŞMEZ’in kapanış konuşması ile son buldu.
Başkanlar Kurulu Toplantısı’ndan önce Konfederasyon Yönetim Kurulu gündemindeki maddeleri görüşmek üzere toplandı.
Toplantıda Yönetim Kurulu’nun gündemindeki maddeler görüşülerek karara bağlandı.

img-20161215-wa0016 img-20161215-wa0015 img-20161215-wa0014 img-20161215-wa0013 img-20161215-wa0012 img-20161215-wa0011 img-20161215-wa0009 img-20161215-wa0008