Adana spor camiasının “Ali Babası” olarak bilinen ve 24 yıl aralıksız Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı yapan 72 yaşındaki Ali Gülleri son yolculuğuna uğurlandı.
Amatör spora katkıları ile bilinen ve aynı zamanda Adana Demirspor kulübünün geçmiş dönemlerde sporculuğunu ve yönetim kurulu üyeliğini de yapan Ali GÜLLERİ, 1993 – 2017 yılları arası Konfederasyonumuzda Genel Başkan Yardımcılığı ve son olarak da Onur Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştu.

Adana’da spor ile uğraşan herkesin yakından tanıdığı ve saygı duyduğu Ali Gülleri’nin cenazesi evine götürüldükten sonra adının verildiği Ali Gülleri Spor Merkezine getirildi.

Ali Gülleri Spor Merkezindeki törende konuşan Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, “Ali ağabeyimiz ile uzun yıllardır beraberdik. Kendisi hem Adana’ya hem de spora büyük katkılar sağladı. Adana’da bir tesise adının verilmesi konusunda girişimlerde bulunacağım. Öncelikle ailesinin, yakınlarının ve spor camiasının başı sağ olsun. Ali Ağabeyimizi unutmayacağız” diye konuştu.

Adana ASKF Başkanı Ahmet Bozan ise yıllardır bu camia içerisinde bir arada olduklarını ve Ali Gülleri’nin bu camiada büyük emeklerinin olduğunu vurgulayarak, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Yapılan törenden sonra Kabasakal Mezarlığında yapılan cenaze namazının ardından defin işlemi gerçekleştirildi.

Rahmetli Ali abinin son yolculuğuna Spor Genel Müdürümüz Mehmet BAYKAN, TASKK Genel Başkanımız Ali DÜŞMEZ, Genel Başkan Vekilleri Adnan ERSAN ve Fahrettin ESERDİ, Genel Sekreter Abdullah ALBUNAR, Genel Başkan Yardımcıları Şener AYDIN, Remzi AY, Musa SOYKARCI, Hatay ASKF Başkanı Mehmet ÖZTÜRK, Mersin ASKF Başkanı Mithat ERTAŞ, Antalya ASKF Başkanı Metin BULUT, Muğla ASKF Başkanı Mehmet TOP, Kütahya ASKF Başkanı Murat CENGİZ, Kahramanmaraş ASKF Başkanı Ergün ÖNAL, Şanlıurfa ASKF Başkanı Mehmet AKTAŞOĞLU, Onur Kurulu üyemiz Kemal BEKTAŞ ve Adana ASKF Başkanı Ahmet BOZAN ve Yönetim Kurulu üyeleri ile komşu illerin ASKF Yönetim Kurulu üyeleri, Adana milletvekilleri Tamer DAĞLI ve Zülfikar İnönü TÜMER, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut ÇELİKCAN, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan KARALAR, Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir ATAŞBAK, Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban GÜNEŞ, Şube Müdürleri Halit YILMAZEL, Mahmut KIR, Murat ADIGÜZEL, TFF Adana Bölge Müdürü Akif OFLAZ, TFF Antalya Bölge Müdürü Ahmet KÖKSALAN, Belediye Daire Başkanları, Kulüp Başkanları, antrenörler ve sporcular, spor il temsilcileri ile hakemler katıldı.

Değerli abimiz merhum Ali GÜLLERİ’ye bir kez daha Allah’tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dileriz.

Mekanı Cennet olsun.