Denizli doğumlu olan Ali İpek, ilk-orta-lise tahsilini Denizli’de tamamladıktan sonra, Erzurum Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 1980 yılında oluklu mukavva ve kutu sektörüne adım atan Ali İpek, genç yaşlarından itibaren spora olan düşkünlüğü nedeniyle önce futbolcu sonra da idareci ve başkanlık kademelerinde çeşitli görevler aldı. 1988-1990 yılları arasında Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon (ASKF) Başkanı olarak, Denizli’de amatör sporlara hizmet verdi. Denizlispor sevgisi ağır basınca birçok kez yöneticilik görevi alan Ali İpek, 1990-92 yıllarında başkanlık yaptı. Türkiye Futbol Federasyonu’nda da 1997 – 2004 (A Milli Takımımızın Dünya 3.sü olduğu dönemi de kapsayan) tarihleri arasında Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Ali İpek, yine aynı dönemde Türk ve Denizli futbolunun gelişmesi adına önemli katkılar sağladı. 2005-2010 yılları arasında yeniden Denizlispor için kolları sıvayarak, Denizlispor’un başarısı için başkanlık koltuğuna oturan Ali İpek, yine Denizlispor’un markalaşması ve tesisleşerek kurumsal bir yapıya kavuşması adına ciddi katkılarda bulunmuştur.

Federasyon Başkanımız Feyyaz Ceşen ve ekip arkadaşları Ünal Coşkun, Çağatay Bostancı, Sezai Sakin, Mehmet Kabakçı ve Ahmet Soyel, Eski Başkanlarımızdan Merhum Ali İpek’in ölüm yıldönümü anısına dağıtılan lokma hayrına katıldı.

Başkanımız Feyyaz Ceşen, Ali İpek’in ailesinin acısını paylaşarak, hayırlarının kabul olmasını diledi ve Ali İpek’in Oğlu Tuna İpek’le ve Damadı Önder Polat’ la uzun süre sohbet etti.

Lokma Hayrına katılan Denizlispor’umuzun Teknik Direktörü Bülent Uygun’la karşılaşan Başkan Ceşen, Denizlispor’un durumu hakkında ve pandemi süreci hakkında uzun uzun görüştü ve Uygun’a Ligin geri kalan müsabakları için başarılar diledi.