2014-2015 Amatör Futbol Sezonunda Bölgesel Amatör Ligde 8, Yerel Liglerimizde 5 haftayı geride bıraktık. Sezonun ilk başlayan lig kategorileri Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör Lig, 1. Amatör Küme U17 ve U15 Ligleri oldu. 2014-2015 Futbol Sezonunda alt yapı kategorilerimize geçtiğimiz yıllara göre daha yoğun bir katılımın olacağı düşüncesindeyim. Alt yapıya yapılan bu yatırımın gelecek yıllarda getireceği başarıları hep birlikte göreceğiz.  Tüm halkımızı müsabakalarımıza davet ediyorum.

11 Haziran 2014 ‘de yapmış olduğumuz 13. Olağan Genel Kurulumuzda güven tazeledik. Tüm  delegelerimize teşekkürlerimi sunuyorum. İş yoğunlukları nedeniyle yönetimimizden ayrılan arkadaşlarım oldu. Yönetimimizden ayrılan dedim çünkü onların hiçbir zaman amatör spordan kopmayacaklarını, amatör spora hizmetlerinin ve desteklerinin asla bitmeyeceğini biliyorum. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımızın katkılarıyla Federasyonumuzu daha iyi noktalara taşımak amacıyla çıktığımız bu yolda emin adımlarla yürüyeceğimizden de hiçbir kuşkum yok.

Federasyonumuza üye kulüp sayısının arttırılması hedeflerimizin içerisinde yer alan maddelerden birisi. Özellikle 2013 yılından itibaren bu konuda yoğun çalışmalarımız oldu. Kapanan kulüplerle birlikte bir dönem 74’e düşen kulüp sayımız 2014’ün Mayıs ayı itibarı ile 86’ya yükseltildi. Üstelik Büyükşehir yasası ile birlikte belde belediyelerinin kapanmasına rağmen bu sayıya ulaşabilmek geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor. Biliyoruz ki kurulacak her yeni amatör kulübümüz daha fazla gencimizin spor yapmasına imkan sağlayacaktır. Bu yüzden bu sayıyı çok daha üst noktalara taşımak için çalışmalarımız dur durak bilmeden devam edecek.

2014-2015 Futbol sezonu için Spor Bakanlığımız ve Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan malzeme yardımları kulüplerimizin yükünü önemli ölçüde hafifletti. Amatör Kulüplerimizin daima yanında olan ve desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ’a, Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet BAYKAN’a ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman ZOLAN’a, Tüm İlçe Belediye Başkanlarımıza  ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Ahmet İbanoğlu’na ve amatör sporumuza destek veren tüm dostlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.

25 Ekim 2014 de yapılan ve Doğal Delege olarak katıldığım TASKK Olağan Genel Kurulunda benim haricimde 10 delegemiz daha ilimizi temsil etti. 16. Genel Kurulda seçilen liste ile Yönetim Kurulundaki görevime devam edeceğim. Ayrıca Genel Sekreterimiz Kemal KARAOĞLAN’da listeye Disiplin Kurulu Yedek Üyesi olarak girdi. 2008 yılından itibaren Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Sosyal İşler Sekreterliği görevini üstleniyorum. Amatör Futbolun en önemli karar mekanizması olan TFF Amatör İşler Kurul Üyeliği görevimde devam ediyor. Ayrıca TFF Genel Kurullarına TASKK Delegesi olarak katıldım ve ilimizi temsil ettim. Son olarakta 15-16 Kasım tarihlerinde Ankara’da yapılacak olan Türkiye Kürek Federasyonu’nun Mali Genel Kuruluna Delege olarak katılacağım. İlimizin adını her platformda duyurmak, sıkıntılarımızı dile getirerek çözüme kavuşturmak temel görevlerimiz arasında.

Teknolojinin hayatımıza getirdiği kolaylıklardan bahsetmeye gerek yok. Ancak teknolojinin aynı zamanda hayatlarımıza getirdiği çok fazla olumsuz noktada var. Özellikle gençlerimiz zamanlarının çoğunu teknolojiye bağlı olarak geçiriyor.

Bundan bir 10 yıl öncesine baktığımızda gençlerimiz spor yapmak için ortamı kendileri oluşturuyorlardı. Her sokakta oynayan çocukların cıvıltıları kulağımıza aşina olmuştu. Şimdi ise gençlerimizi çocuklarımızı dışarıya çıkaramaz olduk. Üstelik güvenli oyun parklarına, semt sahalarına rağmen bunu gerçekleştiremez olduk.

Bu konuda ailelerimize büyük görev düşüyor. Spor çocuklarımızın, gençlerimizin daha sosyal bir yaşantısı olabilmesi için çok büyük bir fırsattır. Spor sevgisini onlara aşılamalıyız. Sporun bilgisayar oyunlarında değil, sahalarda olduğunu, hırsın, sevginin, mutluluğun ancak bu şekilde gerçek olabileceğini onlara hissettirmeliyiz. Spor sevgidir ve bu sevgiyi çocuklarımıza aşılamak ebeveyn olarak bizlerin önemli bir görevidir.

Hep birlikte amatör sporumuzu hak ettiği yerlere taşıyacağımıza olan inancımla, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 

Feyyaz CEŞEN

TFF Amatör İşler Kurul Üyesi

TASKK Sosyal İşler Sekreteri

Denizli ASKF Başkanı

Cesen