Bu Kategoridesiniz : 27 Aralık 2019 Cuma 16:18

AMATÖR KULÜPLERİMİZE MALZEME YARDIMI

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde faaliyetlerini sürdüren amatör spor kulüplerine malzeme yardımı yapıldı. Merkezefendi Belediyesi tarafından yapılan malzeme dağıtım töreninde konuşan Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, “Yerel yönetimler olmadan amatör kulüpler yaşayamaz” dedi.

Amatörlere Denizli’de malzeme desteği sağlandı. Merkezefendi Belediyesi  ilçe sınırlarında faaliyetlerine devam eden amatör spor kulüplerine malzemeleri düzenlenen törenle verdi. Bu kapsamda yapılan Merkezefendi Belediyesi Amatör Spor Kulüpleri Çalıştayı yoğun katılım ile gerçekleşti. Çalıştaya Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Merkezefendi Belediyesi Başkan Yardımcıları Necdet Yılmaz, Fatma Atıcı Bakcan ve Fatih Coşkun, Denizlispor Futbol Şubesi Asbaşkanı Ali Fırat, Teknik Direktör Ali Yalçın, Merkezefendi Belediyesi Basket Takımı Baş Antrenörü Şahin Ateşdağlı, Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Berna Ramanlı, Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen, Türkiye Futbol Federasyonu Denizli Futbol İl Temsilcisi Musa Coşkun, meclis üyeleri, muhtarlar, sporcular ve vatandaşlar katıldı. Çalıştay saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

“AMATÖR SPOR KULÜPLERİMİZ İLE EL ELEYİZ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Vaatlerimizi gerçekleştirmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz. İlçemizi ortak akılla yöneteceğiz. Sporcularımızın her zaman yanında olacağız. Çocuklarımızın gelişiminde spor yapmanın etkisi çok büyük. Bu anlamda eğitmenlerimizle, yöneticilerimizle, sporcularımızla çalışıyoruz” dedi. Amatör spor kulüpleri ile el ele olduklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Engelli bireylerimiz ve sporcularımız bizler için çok önemli. Onlara her alanda estek oluyoruz. Elimizden geleni yapıyoruz. Amatör spor kulüpleri ile ele eleyiz. Spor takımlarımıza araç temini konusunda, forma konusunda destek oluyoruz. Her zaman yanlarındayız ve yanlarında olacağız. Sıkıntıları biliyoruz. Spor yapmanın önemini biliyoruz. Madde bağımlılığından kurtulmanın bir yolu da spor yapmak. Keşfedilmemiş yetenekleri ortaya çıkarmak için çalışıyoruz. Mahallelerimizdeki amatör kulüplerimize gönülden destek olmalıyız” diye konuştu.  Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Otak akılla bir çalıştay gerçekleştireceğiz. Hem çalıştayımızı hem de amatör spor kulüplerimize malzeme desteğinde bulunacağız. Sıkıntıları, sorunları, yerel yönetimden ve belediyemizden talepler nedir? Hangi mahallede hangi branşta ne yapabiliriz? Bunları konuşacağız. Çalıştayımızın sonunda güzel bir sonuç çıkacak. Bizleri yalnız bırakmayan Genel Başkan Yardımcımıza ve sizlere çok teşekkür ediyorum”dedi.

YEREL YÖNETİMLER ÇOK ÖNEMLİ

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen ise, “Yerel yönetimler olmadan amatör kulüpler yaşayamaz. Nefesimiz olun. Bizler gönüller ordusuyuz. Çocuklarımız büyük bir özveri ile çalışıyor. Bu çalıştayı gerçekleştirdiği için Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu. Düzenlenen çalıştaya CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Denizlispor Asbaşkanı Ali Fırat, Teknik Direktör Ali Yalçın, Merkezefendi Belediyesi Basket Takımı Baş Antrenörü Şahin Ateşdağlı, ASFK Başkanı Feyyaz Ceşen, Milli Karateci Muhammet Kaya ile Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Berna Ramanlı katıldı. Etkinlik sonunda 12 Engelli Spor Kulübü, 33 Futbol Kulübü, 5 Basketbol Kulübü, 5 Voleybol kulübü, 7 Karate kulübüne malzeme yardımı yapıldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ASFK Başkanı Feyyaz Ceşen, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Denizlispor Asbaşkanı Ali Fırat, Teknik Direktör Ali Yalçın, Merkezefendi Belediyesi Basket Takımı Baş Antrenörü Şahin Ateşdağlı, Milli Karateci Muhammet Kaya’ya plaket takdim etti.

Türkiye Futbol Federasyonu Denizli Futbol İl Temsilcisi Musa Coşkun;

Spor sahaları çoğlamalı, sporcular yetişmeli, gençler kötü alışkanlıklardan arındırılmalı, spor kulüpleri desteklenmeli, maddi ve manevi yardım yapılmalı, antrenör ve sporcu yetiştirmeye özen gösterilmelidir. Bu anlamda bu konularınkonuşulacağı çalıştayın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 benzer haberler

U 16 PLAY-OFF GRUBUNDA KUPALAR SAHİPLERİNİ BULDU..  

U 16 PLAY-OFF GRUBUNDA KUPALAR SAHİPLERİNİ BULDU..

2. AMATÖR’DE YENİ SEZON BAŞLIYOR  

2. AMATÖR’DE YENİ SEZON BAŞLIYOR

“2.TRANSFER VE TESCİL DÖNEMİ ÖNEMLİ DUYURU”  

“2.TRANSFER VE TESCİL DÖNEMİ ÖNEMLİ DUYURU”