Amatör sporlara ilgiyi artırmak ve dikkat çekmek için her sezon öncesi yapılan Amatör Spor Haftası kutlamaları başlıyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu koordinesinde gerçekleşecek hafta boyunca etkinliklerin programı da netleşti.

Amatör Spor Haftası 8 – 14 Ekim 2018 tarihlerinde tüm yurtta kutlanacak. 8 Ekim 2018 Pazartesi günü Kortej yürüyüşüyle başlayacak olan kutlamalarda şehrin farklı noktalarında hafta boyunca sportif etkinlikler yer alacak.

Kortej yürüyüşü 8 Ekim 2018 Pazartesi saat 17:30’da günü Valilik önünden 15 Temmuz Şehitler Meydanına kadar bando eşliğinde gerçekleşecek yürüyüşe protokol üyeleri, sporcular, Gençlik Merkezi üyesi gençler ve amatör spora gönül verenlerin katılması bekleniyor.

Hafta kapsamında 10 Ekim Çarşamba Forum Çamlık AVM’de, 12 Ekim Cuma günü ise 15 Temmuz Şehitler Meydanında taekwondo, karate, judo, eskrim, masa tenisi, basketbol, mini voleybol, jimnastik, atletizm oyunları, badminton ve hokey gösterileri yer alacak. 9 Ekim Salı günü Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu’nda penaltı yarışmaları yapılacak.

12 Ekim Cuma günü saat 14.30’ta yapılacak panelde son dönemde Denizli’nin yetiştirdiği ve önemli başarılara imza atan milli sporcular, PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşecek panele konuşmacı olarak katılıp tecrübelerini paylaşacak.

En dikkat çekici etkinliklerden biri de şehir içi bisiklet turu olarak planlandı. 14 Ekim Pazar günü saat 10.00’da Büyükşehir Belediye önünden başlayacak tur, Denizli Lisesi – Açıkhava Tiyatrosu -Demokrasi Meydanı – İncilipınar – İstiklal – 15 Temmuz Şehitler Meydanı güzergahında yapılacak. Tura vatandaşlarda eşlik edebilecek.