Amatör Spor Haftası 9 – 15 Ekim 2017 tarihlerinde tüm yurtta kutlanacak. 9 Ekim 2017 Pazartesi günü Kortej yürüyüşüyle başlayacak olan etkinkikler 17 Ekim Salı günü Sporun Enleri programı ile son bulacak.

Kortej yürüyüşü 9 Ekim 2017 Pazartesi saat 17:30’da günü Valilik önünden 15 Temmuz Şehitler Meydanına kadar bando eşliğinde gerçekleşecek yürüyüşe protokol üyeleri, sporcular, Gençlik Merkezi üyesi gençler ve amatör spora gönül verenlerin katılması bekleniyor.

Binlerce amatör sporcular ve amatör spora gönül verenlerin katılacağı etkinlikler Futbol, Güreş, Okçuluk, Hemsball, Masa Tenisi, Atıcılık, Judo, Karate, Jimnastik branşlarında sportif turnuvalar ve tanıtım faaliyetleri ile devam edecek.

Amatör sporla dolu dolu geçecek haftanın son etkinliğinde 2017 yılında Denizli’de spora damga vuran isimler, milli sporcular ve yıl boyunca ulusal ve uluslararası organizasyonlarda ilimizi ve ülkemizi başarıyla temsil etmiş sporcular halka tanıtılarak “Sporun En’leri” ödül töreni yapılacak. Ayrıca hafta boyunca yapılan turnuvalarda dereceye giren sporculara ödülleri verilecek.