Bu yıl 08-14 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan ‘‘Amatör Spor Haftası’’ kortej yürüyüşü ve açılış töreniyle başladı.

Denizli’de sportif ve sosyal etkinliklerin dolu dolu yaşanacağı ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi amacı ile kutlanacak olan Amatör Spor Haftası 08 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 17:30’da yürüyüş ve açılış programı ile başladı.

Valilik önünden başlayıp, Delikliçınar 15 Temmuz Şehitler meydanında son bulan kortej yürüyüşü sonunda düzenlenen açılış programına Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Federasyon Başkanımız Feyyaz Ceşen, yönetim kurulu üyelerimiz, Taban birliği başkan ve yöneticileri, Şube müdürleri, Kulüp başkanları ve yöneticileri, antrenörler, sporcular ve vatandaşlarımız katıldı.

Etkinliğimizde günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, halk oyunları gösterisi ve taekwondo gösterileri yer aldı.

”Amatör Olunmadan Profesyonel Olunmaz.”

Ceşen; ”Her geçen gün büyüyoruz.”

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanımız Feyyaz Ceşen, amatörlerin her geçen gün büyüdüğünü, bu büyümede amatörlere yapılan maddi manevi desteklerin önemli bir yer tuttuğunu belirtti. Ceşen, amatör ruhla yapılan her spor dalının geleceğe dair gençliğe duyulan güvenin bir simgesi olduğunu söyledi.

Zolan; ”Denizli Amatör Sporların Başkenti olacak.”

Amatör Spor Haftası açılış programına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yıllardır ücretsiz spor kurslarıyla herkesi sporla buluşturmak için gayret gösterdiklerini, spor yapan kişi ve tesisleşme anlamında Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olduklarını belirtti. Yakın zamanda amatör sporların başkenti olarak Denizli’nin akla geleceğini söyleyen Zolan, spor kulüplerine ve amatörlere desteklerinin süreceğini ifade etti.

Özkan; ”Gençler için bütün kaynaklar kullanılıyor.”

Denizli Milletvekili Cahit Özkan, gençlerin bilimde, sanatta, sporda ilerlemesi ve aydınlık geleceği için ülkenin bütün kaynaklarının kullanılıyor olduğunu, gençlerinde bu hizmetlere layık olmak için çalışacaklarına inandığını söyledi.

İbanoğlu; ”Amatörlerle kocaman bir aileyiz.”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, yaptığı konuşmada;  çıraklık olmadan usta olunamayacağı gibi amatörlük olmadan da profesyonel olmanın mümkün olmadığını söyledi. Denizli’nin sporda ki son durumunu sayısal verilerle aktaran İbanoğlu, 52 branşta 119.049 lisanslı sporcu, 331 spor kulübü, 83 milli sporcu, engelli branşlarında 32 kulüp, 707 sporcu, ulusal liglerde ise 16 takımın yarıştığını ifade ederek amatörlerin yöneticisiyle, sporcusuyla hep birlikte kocaman bir aile olduğu söyledi. İbanoğlu, spor sayesinde toplumda ve özellikle gençlerde milli bir spor kültürünün geliştiğini sözlerine ekledi.

Kortej yürüyüşü ve açılış programı ile başlayan Amatör Spor Haftası 8-14 Ekim tarihlerinde sportif gösteriler, şehir içi bisiklet turu, okullarda penaltı yarışmaları, PAÜ’de milli sporcuların yer alacağı panel gibi etkinliklerle devam edecek.

Etkinliğe desteklerinden ve katılımlarından dolayı Bağbaşı Zeytinköyspor, Denizli Starspor, İncilipınargücü Gençlik ve Spor, Yeşilköyspor ve Yeşilyuvaspor Kulübü Başkan, Yöneticileri ve sporcularına teşekkür ederiz.