Amatör sporlara olan ilgiyi artırmak ve halkı sporun her branşıyla tanıştırmak için her yıl kutlanan Amatör Spor Haftası etkinliklerle devam ediyor. 13-19 Ekim tarihlerinde şehrin çeşitli noktalarında amatör sporcular badminton, judo, karate, güreş, masa tenisi, eskrim, cimnastik ve voleybol branşlarında gösteriler sundu.

17 Ekim Cuma günü ise Valilik önünden Çınar Meydanına kadar amatör sporcuların kortej yürüyüşüne protokol üyeleri, Gençlik Merkezi üyesi gençler ve vatandaşlar eşlik etti. Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde binlerce sporcunun yürüyüşüne vatandaşlarda ilgi gösterdi.

Büyükşehir Belediyesi Merkez Spor Salonunda devam eden programda, sporcular ve Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibi, yaptıkları gösteriyi salonda bulunanların beğenisine sundu. Programa Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Mustafa Gökoğlan, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, ASKF Yönetim Kurulu Üyeleri, Futbol İl Temsilcisi Yaşar Kacar, Taban Birlikleri Başkanları, Daire müdürleri ve spor camiasından çok sayıda kişi katıldı.

VALİ KOCATEPE: “Denizli’de Spor Yapmak İsteyen Genç Yaşlı Herkes İçin Uygun Alanlar Mevcut”
Denizli Valisi Şükrü Kocatepe konuşmasında; lisanslı olsa da olmasa da yediden yetmişe herkesin spor yapmasını tavsiye etti. Vali Kocatepe; Gençlik Spor Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyesinin sağladığı imkanlarla, Denizli’de spor yapmayı arzu eden genç yaşlı herkes için uygun alanların mevcut olduğunu belirtti. Konuşmasının sonunda Sağlık Bakanlığının obeziteye dikkat çekmek için organize ettiği, Pazar günü sabah 09.00 da başlayacak Sağlıklı Yaşam Yürüyüşüne tüm Denizlilileri davet etti.

İBANOĞLU “Gençlerimiz Boş Zamanlarında Gençlik Faaliyetlerine Katılsın, Spor Salonlarına Koşsun”
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu konuşmasında, sayısal verilerle Denizli’de amatör sporun durumunu özetledi. Denizli’nin sporla yaşayan bir şehir olduğunu; daha iyi bir yaşam kalitesine sahip olmak isteyen herkesin spor yapması gerektiğine vurgu yaptı. Gençlerin spora yönelmesi için çalıştıklarını söyleyen İbanoğlu; gençlerimiz boş zamanlarında başka arayışlarda olmasın, Gençlik faaliyetlerine katılsın, spor salonlarına koşsun, enerjisini spor yaparak atsın istiyoruz.” dedi.

CEŞEN ” Amatör Spor’a Verilen Destek Türk Spor’unu Daha İyi Noktalara Taşıyacaktır”
Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen Sporun alt yapısını amatör sporun oluşturduğunu belirtirken, amatör sporlarda yakalanan başarının profesyonel takımların başarısını doğrudan etkileyeceğini belirtti. Amatör Spor Kulüplerinin cefakarca yönetildiğini belirten Başkan Ceşen, devletimizin yapmış olduğu yardımlar kulüplerimizin yükünü hafifletiyor. Maddi ve manevi desteklerin karşılığı muhakakak başarı olarak geri dönecektir. Desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’a, Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan’a ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Ahmet İbanoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Sporun En’leri ödül törenine geçildi. Ulusal ve uluslar arası yarışmalarda Denizli’yi temsil eden sporcular ile Denizli’de spora verdiği katkı ve desteklerinden dolayı emeği geçen kişilere Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürlüğü ve ASKF tarafından hediyeler verildi.
Amatör Spor’a hizmetlerinden dolayı, Lütfi Koçak, Ercan Tavacı, Fahri Ergür, Halit Altıntaş, Hasan Galin, Mehmet İbanoğlu, Tanju Beştaş, Özkan Aslan, Sevil Güngör, Sezgin Yıldırım, Selim Berber ve Kadir Serin’e Federasyonumuz tarafından plaket verildi.

Programın sonunda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Amatör Spor Kulüplerine yönelik hazırladığı spor malzemesi dolu koliler, Denizli’de 137 amatör kulübü yetkilisine teslim edildi.

  7 1 2 3 4 5 7 8 10 11 13 15 16 17 19 20 21 22 23 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 41 42 43 44 45