Denizli’de Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu çatısı altında yer alan 97 kulübe Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 900 bin TL’lik maddi yardım yapıldı. Geçen sezon katıldıkları yaş gruplarına göre yardım verilen kulüpler, bu destekle rahat bir nefes almış oldu. Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, “Amatör kulüplere can suyu olan bu destekler için Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne ve sayın başkan Osman Zolan’a teşekkür ediyorum” dedi.

Denizli’de geleceğin yeteneklerini yetiştiren ve sağlıklı bir genç neslin oluşmasında kilit rol oynayan amatör spor kulüplerine destekler devam ediyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi, bir çok tesisin yapımını sağlayarak amatörlere daha iyi şartlarda spor yapma imkanı sağlamıştı. Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen ve yönetiminin girişimleri ile 2017 yılının hemen başında Denizli’de yer alan 97 amatör spor kulübüne maddi yardım yapılması kararlaştırıldı.

HER KULÜBE VERİLDİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 97 kulübe sağladığı maddi yardım bölgesel olarak ilçelerde yapılan törenlerle verildi. Acıpayam ve bölgesindeki kulüplerle başlayan maddi destek programı, sırasıyla Çivril ve bölgesi, Tavas ve çevresi, Sarayköy bölgesi ve merkezde devam edildi. 2015-2016 sezonunda kulüplerin yer aldığı kategori başına 1250 TL ve her kulübe 5 bin TL yardım yapılıyor. İl genelinde 97 kulüp 311 ayrı kategoride boy göstererek toplam 900 bin TL’lik yardım almaya hak kazandı.

“DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Belediyeler yol, altyapı, bina, asfalt, kaldırım, arıtma tesisi yapar. Bunlardan daha önemlisi ise gelecekte bayrağı devralacak, ülkenin sahibi olan gençlerimize ayrı bir önem ayrı bir değer vermemiz, onları değişik imkanlarla geleceğe hazırlamamızdır. Bu noktada Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü imkanımızı seferber etmek için gayret gösteriyoruz” dedi. Hayalindeki gençliği anlatan Başkan Zolan, “Her gencimiz mutlaka bir spor dalıyla uğraşsın. Aynı genç sanat ve kültürle de uğraşsın. O çocuklarımız sanatla kültürle ve sporla uğraştığında özgüvenli olacaktır. Başka ülkenin gençleri ülkemizdeki ve Denizlimizdeki gençlere imrensin istiyoruz. İnşallah bu yolda hep birlikte yürüdüğümüzde hedefe erken varacağız. Bu ülke bu bayrak bu vatan bu gençler bizim. En büyük servet petrol ve altın madenleri değil, yetişmiş donanımlı gençlere sahip olmaktır. Gençliğimizin değerini bilmek, sahip çıkmak ve kaybetmemek adına her türlü imkanı seferber etmemiz gerekiyor. Bu noktada her alanda çalışıyoruz” diye konuştu.

“BU DESTEK ÇOK ÖNEMLİ”

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen, yerel yönetimlerin amatör spora verdiği desteğin önemli olduğunu vurguladı. “Denizli Büyükşehir Belediyesi 97 kulübümüze 900 bin TL’lik yardım yaptı” diyen Başkan Ceşen, “Sayın Başkan Osman Zolan’a kulüplerimiz adına bu destekler için teşekkür ederim. Biz amatörler olarak büyük bir aileyiz. 30 yaşımızı kutladığımız bu yılda yapılan maddi destek çok önemli. Bu destek kulüplerimiz için can suyu niteliğinde. Maddi sıkıntı içinde olan kulüplerimiz bu desteklerle derin bir nefes alacaktır. Amatör camia olarak Türkiye’ye centilmenliğimizi adımızı duyurarak bu desteklere teşekkür etmeliyiz” dedi.

 

2f7d1dfc-0e9d-4583-a905-f9f7a2f7dc59 44a9525a-e8a9-4bba-b6e3-c512d8eb8cca DSC_0247 DSC_0249 DSCF8794 DSCF8868 DSCF8870 DSCF8894 DSCF8897 DSCF8900 e775ca33-0cff-45ef-8462-3c1ecb185a6a