Amatör spora verdiği destekle geleceğin yeteneklerinin gelişmesine büyük katkı koyan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na desteklerine devam ediyor. İki kurum arasında işbirliği protokolü imzalanırken, protokolle, amatör sporcuların eğitici, öğretici ve yönetici olarak yetiştirilmesi ve amatör sporculara yönelik kurs, seminer, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları yapılacak.

Denizli’de geleceğin yeteneklerini yetiştirilmesi ve sağlıklı bir genç neslin oluşmasında büyük katkı sağlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) ile ortak hizmet protokolü imzaladı. İmza törenine Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer ve Denizli ASKF yönetimi katıldı.

Amatör Sporun En büyük Dostu Osman Zolan

İmza töreninde konuşan Federasyon Başkanımız Feyyaz Ceşen, Başkan Zolan’ın her zaman amatör sporların yanında olduğunu belirterek, “Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan’a ne kadar teşekkür etsek azdır. Her zaman amatör sporun dostu olan, herhangi bir sorunumuzda kapısını bizlere sonsuza kadar açan, bizleri kucaklayan, sporu gönülden seven ve sözünü unutmayan değerli başkanım, Allah sizden razı olsun, yolunuzu açık etsin. İyi ki varsınız. Çünkü sizlerin desteği bizlere can suyu oluyor. Yapılmaz denen tüm desteklerinizi bizden esirgemediniz. Amatör Spor Camiam adına size minnet ve şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum” dedi.

Amatör sporlara destek artarak sürecek

Başkan Zolan ise, güzel bir işin imzasını attıklarını belirterek, “Amatör sporlarımızla her zaman bir aradayız. Gençlerimizle, kulüplerimizle ve yöneticilerimizle beraber, federasyon olarak yürüttüğümüz işleri inşallah aynı şekilde devam edeceğiz. Bugün burada federasyonumuzla işbirliği noktasında bir protokol imzalıyoruz. İnşallah gençliğimize, geleceğimize ve amatör sporcularımıza faydalı olmasını temenni ediyorum. Biz bugüne kadar hep amatör sporun, sporcularımızın, gençlerimizin ve kulüplerimizin yanında olduk. İnşallah aynı şekilde yürüyüşümüz devam edecek” diye konuştu. Amatör sporlara desteklerinin artarak süreceğini vurgulayan Başkan Osman Zolan, şunları kaydetti: “Sizler de bu işi bugüne kadar yürüttünüz. İnşallah bu güzellikler bu protokolle de artarak sürsün. Protokolümüzün şehrimize, amatör sporlarımıza ve gençlerimize hayırlar getirmesini diliyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun.” 

Amatör sporda Büyükşehir işbirliği

Konuşmanın ardından protokol Başkan Zolan ve Ceşen tarafından imzalandı. Denizli’de amatör sporların gelişmesi için bugüne kadar ASKF ile birçok işbirliği yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi, imzalanan bu protokolle amatör sporcuların eğitici, öğretici ve yönetici olarak yetiştirilmesi, amatör sporculara yönelik kurs, seminer, konferans ve panel gibi eğitim çalışmalarının düzenlenmesi ve benzeri faaliyetler için Denizli ASKF ile ortak çalışmalar gerçekleştirilecek.