Okullar Futsal Türkiye Şampiyonu olarak ISF Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil etme hakkı elde eden Denizli Anafartalar Lisesi, 4 Nisan’da Hırvatistan’ın Porec şehrinde start alan şampiyonaya çok iyi başladı. 22 ülke takımının 4 gruba ayrıldığı şampiyonada Türkiye, B Grubunda Belçika, Slovakya, İngiltere ve Slovenya ile eşleşti.

ÇEYREK FİNALİ GARANTİLEDİK

Şampiyonanın ilk gününde Slovenya ile karşılaşan Türkiye rakibini 10-0 ile sahadan sildi. İkinci maçında Belçika ile zorlu bir maça çıkan millilerimiz sahadan 3-0 galip ayrıldı. Dün TSİ ile 16.00 da Slovakya ile karşılaşan Türkiye, gollü geçen maçta 9-4 galip gelmeyi başardı. Grup lideri olarak çeyrek finali garantileyen Denizli Anafartalar Lisesi, bugün İngiltere ile gruptaki son maçına çıkacak.

DÜZGÜN ‘BAYRAĞIMIZI GÖNDERE ÇEKTİRMEK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ’

Milli temsilcimizin Antrenörü Yasin Düzgün, şampiyonaya iyi başladıklarını, hedeflerinin Dünya Şampiyonluğu olduğunu söyledi. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edip, ay yıldızlı bayrağımızı göndere çektirmenin gururunu yaşamak istediklerini söyleyen Düzgün, bunun için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi.

GÜLHAN ‘İNANÇLIYIZ, KARARLIYIZ, BAŞARACAĞIZ’

Takımla birlikte Hırvatistan’da bulunan Anafartalar Lisesi Okul Müdürü Asım Gülhan, takım olarak milli formayı taşımanın gururu ve sorumluluğunu yaşadıklarını, ilk gün ki söylemlerini tekrar ederek ‘İnançlıyız, Kararlıyız, Başaracağız’ diyerek Dünya Kupasını kazanarak Türkiye’ye dönmek istediklerini söyledi.