4 Ocak 2015 Pazar günü Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından üçüncüsü düzenlenecek etkinlikte, binlerce genç Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç öncülüğünde Sarıkamış’ta buluşacak.  Programda bundan bir asır önce ‘Beyaz hüzün’ olarak tarihe geçen Sarıkamış Harekâtı’nda, vatanı uğruna can veren kahramanlar anılacak.

Aynı tarihte Sarıkamış’la eşzamanlı olarak 81 ilde de etkinlikler düzenleniyor. Denizli’de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün koordinesinde düzenlenecek etkinliğin programı açıklandı. 4 Ocak 2015 Pazar günü saat 10.00 da İncilipınar Parkı önünde protokol üyeleri, Gençlik Merkezi üyesi gençler, sporcular ve vatandaşların katılımı ile toplanacak grup, Çınar Meydanına kadar yürüyecek. “Asımın Nesli Asrın Yürüyüşünde” sloganı ile ecdadın ayak izlerinden yürüyüşün temsil edileceği etkinlik Çınar Meydanında devam edecek.

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar ile öğrencilerin şiir ve müzik dinletilerinin sonunda Çınar Yeni Camii’de şehitler anısına mevlit okunacak. Lokma ikramı ile program son bulacak.

sarıkamış güzergah