Denizli 1. Amatör Küme’de mücadele eden kulüplerin başkanları Denizli ASKF yönetimi tarafından düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, her zaman kulüplerin yanında olduklarını ifade ederek, “Biz amatör kulüplerin her zaman yanındayız. Var olan sorunları çözmek için bu tür istişare toplantılarını önemi büyük” dedi.

Denizli ASKF yönetim, Süper Lig kulüplerinden sonra 1. Amatör Küme’de yer alan kulüplerin başkanlarla bir araya geldi. Grand İtimat Otel’de düzenlenen “Denizli 1. Amatör Küme İstişare Toplantısı”na bu ligde yer alan kulüplerin başkanları katıldı. ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen’in ev sahipliğinde yapılan toplantıya ASKF Yönetim Kurulu Üyesi Vehbi Demir sponsor olurken, toplantıda ASKF Yönetim Kurulu Üyeleri Kemal Karaoğlan, Ünal Coşkun, Çağatay Bostancı, Ahmet Aytekin, Mesut Bacıkoğlu, Mehmet Emin Ataş, Futbol İl Temsilcisi Musa Coşkun ve ASKF İl Hakem Kurulu Danışmanı Mehmet Tuncer de yer aldı. Toplantıda kulüp başkanları yaşadıkları sorunları dile getirdi. Tek tek söz alan başkanlar, müsabakalarda yaşayan emniyet, hakem, sağlık, maddi konular, sponsor ve tesis ile antrenman sahaları konularının çözülmesini istedi. Toplantıda söz alan Futbol İl Temsilcisi Musa Coşkun, kulüplerin özellikle maç günleri konusundaki taleplerinin olduğunu ifade ederek, “Biz tüm takımlara eşit sayıda cumartesi ve Pazar maçları veriyoruz. Ancak bazı takımların genç takım maçları olduğu için en uygun şekilde maçları organize ediyoruz. Maçlarda yaşanan olumsuzluklar siz başkanlar tarafından önlenebilir” dedi.

“KULÜPLERİN SORUNLARINI BİLİYORUZ”

Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, amatör kulüplerin sorunlarını yakından bildiğini ifade ederek, “Sizin tüm sorunlarınızın farkındayız. Sağlık memuru konusunda Türkiye’de ilki gerçekleştirdik ve kurs açtık. Ancak 30 kişi müracaat etmesine rağmen sadece 10 kişi katıldı. Eğer talep olursa yine kurs açacağız. Hakemlerle ilgili sıkıntılar konusunda İl Hakem Kurulu Danışmanımız Mehmet Tuncer konuları yakından takip ediyor. Kulüplere verilecek olan malzeme konusunda da önümüzdeki günlerde güzel gelişmeler olacak. Hem büyükşehir hem de ilçe belediyeler malzeme yardımı konusunda çalışmaları yapıyoruz. Biz bir aileyiz ve bu ailenin sorunları yine içimizde çözeceğiz” diye konuştu.

 

dscf8584 dscf8583 dscf8584dscf8587