Bazı Kulüp Başkanlarımız, yöneticilerimiz ve spor kamuoyunda hafta sonu Atatürk Stadyumunda oynanan Çal Belediyespor – Tavas Birlikspor Spor Toto Bölgesel Amatör Lig Play-Out müsabakasında protokol tribününde yer almadıkları için özellikle sosyal medyada suçlayıcı açıklamalar yapmaktadır.

Müsabaka için tribün düzeni 11.04.2018 tarihinde Federasyon Başkanımız, Futbol İl Temsilcimiz, Emniyet Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü temsilcilerimiz, TÜFAD Denizli Şube Başkanlığı, Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği Denizli Şube Başkanlığı ve Müsabaka Sorumlusu Kulüp Başkanlarımızın katıldığı federasyon binamızda gerçekleşen teknik toplantıda belirlenmiştir. Alınan karar gereği 84 kişilik protokol tribününden müsabakada yer alan takımlara ilçe protokolüde dahil 20’şer kişilik yer ayrılmıştır. Kalan 44 kişilik yerin 15’i federasyon yönetim kurulu, 25’i il protokolü, ve 4 tanesi ise emniyet tedbirleri için Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edilmiştir.

Kulüp Başkanlarımız ve taban birliklerimiz için VİP 2 Tribünü açılmıştır. Daha sonra gelen talep üzerine emniyet tedbirleri için boş bırakılan Gold Tribünüde kulüp başkanları ve yöneticilerimize tahsis edilmiştir. Belirtilen hususlarla ilgili olarak 12 Nisan 2018 tarihinde resmi internet sitemizden duyuru yapılmıştır.

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu üyesi olan 120 kulübün hiç birisine ayrım gözetmeksizin hizmet veren, işini sevgi ve saygı çerçevesinde yürüten bir kurumdur. Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör Lig, 1. Amatör Küme, 2. Amatör Küme ve Gençler Liginde mücadele eden tüm takımlarımızın başkanları ve yöneticileri bu büyük ailenin fertleridir. Bu kişilerin hiç birisi diğerinden daha fazla değerli olmadığı gibi, hiç birisi de daha az değerli değildir. Federasyonumuz bu konuda ayrım gözetmeksizin hizmet vermektedir.

Her fırsatta Federasyonumuzu ve Yönetim Kurulumuzu eleştirme çabası güden bu kişiler kamuoyunu yanlış bilgilerle farklı düşünceler içerisine yönlendirmek istemektedir. Bu gibi asılsız yazı ve paylaşımlara itibar edilmemesini rica eder, bu kişilerin iyi niyetlerini kamuoyumuzun takdirine bırakıyoruz.

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu