“-Maç Doksan Dakika,Dostluk Ömür Boyu-”
Hepimizin özlemle beklediği 2017-2018 sezonu,(STBL) Spor Toto Bölgesel Ligi,(DSAL)Denizli Süper Amatör Ligi ve bu hafta oynanacak müsabakalarla başlıyor.Geçen hafta U 14- U 16 ve U 19-2 Küme liglerimizi başlatmıştık.1 Amatör küme liglerimizi eylül ayı sonu ve ekim ayı başında başlatacağız.
Her yeni başlangıç, yeni umutlar demek.
Tüm takımlar kendi belirlediği hedeflere ulaşmak için coşkuyla yeni sezonu bekliyor.
Bizler de futbol ailesi adına yüksek ümitler besliyor,yeni sezonun heyecanını derinden yaşıyoruz.
Gelin 2017-2018 sezonu milat olsun…
Fair Play ölmesin, dostluk kazansın…
Yeni bir sezona bu bilinçle, bu duyguyla başlayalım.
Rekabet acımasız değil rakibe saygılı olunca değerlidir.
İnanıyorum, rakibe saygı duyan, ahlaklı futbol anlayışından ödün vermeyen, hak ararken haksızlık yapmayan, futbolun güzelliklerini öne çıkaran anlayış şampiyon olacak.
Sosyal medyayı provokasyon sahası olmaktan çıkarıp barış rüzgârlarının estiği bir mecra olarak kullanacağız.
Türkiye olarak 2018 Dünya Kupası finallerini hedefleyen, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı düzenlemeye aday, 2019 UEFA Süper Kupa veya UEFA Avrupa Ligi finalinden birisine ev sahipliğini yapacak bir ülkenin sorumluluk bilincinde olacağız.
Bizler de Denizli amatör futbol camiası olarak büyük bir ailenin parçası olmanın bilinciyle Türk futboluna katkı vereceğiz.
Geleceğe güvenle bakabilmek istiyorsak, “Maç Doksan Dakika Dostluk Ömür Boyu” sloganını rehber edinip yapıcı mesajlar veren, sağduyulu bir futbol aklıyla sportmen yöneticiler olalım.
Ve maç kaybetse de değerlerini asla kaybetmeyen örnek futbolcu, güzel oyuna sevdalı teknik direktör, vereceği kararlarla adalet ve tarafsızlığın sembolü hakem, tribüne renk katan taraftar olalım.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” sözünü hiçbir zaman aklımızdan çıkarmadan, gelecek nesillere önemli miras bırakmalıyız.
Denizli Amatör Spor Kulüpleri olarak biz de futbolun saygınlığını korumak için her türlü tedbiri aldık, almaya da devam edeceğiz.
İlk başlama düdüğü çalarken tüm kulüplerimiz ile birlikte futbolun içinde görev yapacak herkese başarı, mutluluk ve kardeşlik dolu bir sezon diliyorum.
2017-2018 futbol sezonunun tüm kulüplerimize hayırlı olmasını, takımlarımızın sporcularının da sakatlıksız bir sezon geçirmelerini diliyorum.

Feyyaz Ceşen
-Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı
-Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Kurul Üyesi

-Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi