Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Amatör Spor Kulüpleri ve Okul Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtımı” törenine katıldı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Amatör Spor Kulüpleri ve Okul Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtımı törenine katılan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, bakanlık olarak Türkiye genelinde 13 bin amatör spor kulübüne yaklaşık 35 milyon liralık malzeme ve nakdi destek sağladıklarını belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) “Destek Bizden, Başarı Sizden” sloganıyla Cebeci Spor Kompleksi’nde düzenlediği “Amatör Spor Kulüpleri ve Okul Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtımı” töreninde konuştu. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Türkiye çapındaki 13 bin amatör spor kulübüne yılda yaklaşık 35 milyon liralık nakdî ve malzeme desteği verdiklerini belirten Bakan Bak, “Salonları dolduracağız, sporumuzu yapacağız ve bu güzel ülkemizi seveceğiz. Ülkemiz için çalışacağız. İçinizden bu ülkenin bayrağını göndere çekecek, Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonları çıkmasını istiyoruz.” dedi.

“Gençler sizlere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdim” diyen Bak, amatör spor kulüplerine desteğin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İBB Başkanı olduğu dönemde başladığını söyledi.

Sporun içinden geldiklerini, amatör kümelerin kendi evleri ve bunlara desteğin görevleri olduğunu dile getiren Bak, şöyle konuştu:

“Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Türkiye çapındaki 13 bin amatör spor kulübüne yaklaşık 35 milyon liralık nakdî ve malzeme desteği veriyoruz. Bu tabii ki yeterli değil. Bugün burada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığımız, bin tane amatör spor kulübüne ve bin tane de okul spor kulübüne malzeme dağıtıyor. Kendilerine teşekkür ediyoruz.”

Gençlere ‘hem spor yapacağız hem derslerimize çalışacağız’ diye seslenen Bak, “Önce derslerimize çalışacağız. İçinizden; doktorlar, mühendisler, avukatlar, savcılar, hakimler, öğretmenler, asker ve polisler çıkacak. Salonları dolduracağız, sporumuzu yapacağız ve bu güzel ülkemizi seveceğiz. Ülkemiz için çalışacağız. İçinizden bu ülkenin bayrağını göndere çekecek, Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonları çıkmasını istiyoruz. Uluslararası organizasyonlarda, başarılı olacak sporcular istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle tüm öğretmenlerin, Öğretmenler Günü’nü tebrik eden Bakan Osman Aşkın Bak, Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonlarının fedakar öğretmenlerin sayesinde çıkacağına inandığını sözlerine ekledi.