Değerli Denizlili amatör futbol ailesi

 

2016-2017 Denizli amatör Futbol Sezonu, Bölgesel Amatör Lig ve Denizli Süper Amatör Ligi ile bu hafta sonunda yapılacak olan müsabakalarla başlıyor.

 

Öncelikle tüm liglerimizde dostlu, kardeşlik ve Fair-Play’in ön plana çıktığı, kötü olayların, çirkinliklerin, sakatlıkların ve olumsuz söylemlerin yaşanmayacağı bir sezon diliyorum.

 

Bu sezon diğerlerinden daha farklı olacak. Çünkü 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminin ardından bir olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu birlik ve beraberliği her kesimde devam ettirmesi gerekmektedir.

Toplumun en fazla gözü önünde olan stadyumlarımız bu birlik ve beraberliğin gösterilebileceği yerlerin başında yer alıyor. Tüm kulüplerimizi ve taraftarlarını bu birlik ve beraberlik bilinciyle hareket etmeye davet ediyorum.

BİZ BİR AİLEYİZ” sloganıyla içinde bulunduğumuz amatör camianın 2016-2017 sezonunda da daha önce ülke geneline örnek olan güzellikleri yaşatmaya devam etmesini diliyorum.

 

Sevgili kulüp başkanları;

Denizli özelinde yaşayan gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak kalmasını sağlamak ve bir anlamda kurtuluşları sizlerin özverinin ile gerçekleşecektir. Bizler ASKF’yi yöneten kişiler olarak kulüplerimizin ihtiyaçlarını gidermek adına gereken her şeyi yapmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda hem malzeme hem de ayni yardım konusunda gerek Denizli Büyükşehir Belediyesi, gerekse tüm ilçe belediyelerimizin değerli başkanlarıyla girişimlerimiz devam ediyor. Yaptığımız görüşmelerin sonuçlandırılması için gerekli prosüdürler devam etmekte. En kısa sürede bu desteklerin kulüplerimize aktarılması için yoğum mesai harcamaya devam ediyoruz.

Bu işi sevda meselesi olarak gören siz değerli başkanlarımızın geçmiş sezonlarda olduğu gibi 2016-2017 sezonunda da aynı özveriyi göstermesi Denizli amatör sporu adına büyük önem taşımaktadır.

 

Yönetici, antrenör, futbolcu, hakem, sağlık görevlisi, saha komiseri ve saha görevlileri ile birlikte amatör futbola gönül veren taraftarlar ve futbolu yöneten bizler hepimiz aynı gemideyiz. Bu bilinçle sporun sadece kazanmaktan ibaret olmadığı, hakemlerin de insan olduğu ve hata yapabileceklerini düşünmek gerekiyor.

Fair-Play ruhuyla hareket edildiği takdirde Denizli amatör futbol camiası Türkiye’ye örnek olmaya devam edecektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerde başlamak üzere olan 2016-2017 sezonunun  yönetimimize, liglerin oynanmasında fedakarca görev yapan tüm kurullardaki üyelerimize, kulüp başkanlarımıza, yöneticilerimize, teknik sorumlularımıza, antrenörlerimize, sporcu kardeşlerimize, hakemlerimize, saha komiserlerimize, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl ve İlçe Müdürlükleri’ne, Tesis Şef ve Personeline, Sağlık ve Güvenlik Görevlilerine hayırlı olmasını diler, tüm  takımlarımıza başarılar diliyorum.

SPOR BARIŞTIR, SPOR DOSTLUKTUR, SPOR KARDEŞLİKTİR. YAŞASIN FAİR-PLAY

 

Feyyaz CEŞEN

TFF Amatör İşler Kurul Üyesi

TASKK Yönetim Kurulu Üyesi

Denizli ASKF Başkanı