Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 15’nci Olağan Kongresi sonunda Başkanlığa seçilen Ayşe Sarıkaya ve ekibi mazbatasını alarak resmen göreve başladı.
Denizli ASKF’de yapılan devir teslim törenine, Türkiye’de ilk ASKF Başkanı olarak tarihe geçen Ayşe Sarıkaya, yönetim kurulu üyeleri, bir önceki dönemde Genel Sekreter olarak görev yapan Kemal Karaoğlan ve Denizli Saha Komiserleri derneği yönetim kurulu ile davetliler katıldı.

Yeni başkan Ayşe Sarıkaya’ya mazbata Kemal Karaoğlan tarafından verildi. Karaoğlan yaptığı konuşmada Sarıkaya ile aynı yönetimde birlikte çalıştıklarına dikkat çekerek yeni yönetime başarılar diledi.
Başkan Sarıkaya’da yıllardır ASKF içerisinde görev yaptığını belirterek “Daha önce görev yapan tüm başkanlarımıza verdikleri emeklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Seçim zamanında kulüplerimizi dolaştık. Sorunları biliyoruz. Bu sorunların çözümü için çok emek sarf edeceğiz. Tabi ki bunları ben yalnız başıma yapmayacağım. Siz değerli sporseverlerle, daha önce bu işin içinden gelen arkadaşlarımızla bu işleri yapacağız. Hep birlikte amatör sporun ilerlemesi için çalışacağız. Bunu hep birlikte başaracağız” ifadelerinde bulundu.
Devir teslim töreni yönetim kurulu ve katılımcıların toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.