2017-2018 Futbol Sezonu öncesi Kulüplere yapılan değişiklikler hakkında bilgilendirme ve Süper Amatör Lig ile 1. Amatör Küme’nin kura çekimlerinin de yer aldığı Başkanlar Kurulu Toplantısı 08.08.2017 Salı günü saat 14:30’da Denizli Ticaret Odası Toplantı Salonunda yapıldı.

Toplantıya TFF Amatör İşler Kurul Üyeliği ve TASKK Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde de bulunan Federasyon Başkanımız Feyyaz Ceşen, Yönetim Kurulu Üyeleri Emin Şen, Vehbi Demir, Ünal Coşkun, Çağatay Bostancı, Ahmet Aytekin, Mesut Bacıkoğlu, İlhan Üşür, İsmail Tolcu, Muhammet Kesici, İbrahim Eroğul, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Ayvaz Polat, Futbol İl Temsilcisi Musa Coşkun, Tüfad Denizli Şube Başkanı Bülent Fil, İl Hakem Kurulu Başkanı Hayati Ünal, TFFHGD Denizli Şube Başkanı Emrah Bayrakçı, Saha Komiserleri Derneği Denizli Şube Başkanı Fatih Salmansar, kulüp başkanları ve yöneticileri katıldı.

Toplantıda 2017-2018 Futbol Sezonunun tüm takımlarımıza hayırlı olmasını temenni eden Federasyon Başkanımız Feyyaz Ceşen “ yeni bir sezona başlıyoruz. Tüm takımlarımızın fair play çerçevesinde centilmence mücadele etmeleri en büyük temennimiz. Değişen kurallarımız var. Bu konular hakkında tüm kulüplerimizi bilgilendirmek istiyoruz. Amatör Sporumuz hız kesmeden çıtasını daha üst noktalara taşımaya devam ediyor. Şu an üye kulüp sayımız 104. Üyelik için müracaatta bulunan kulüplerimiz var. Öyle görünüyor ki sezon sonuna kadar bu sayı 110’un üstüne çıkacak. Daha çok gencimiz spor yapma şansı elde edecek. Taban birliklerimizle sık sık toplantılar yaparak yeni sezonda kulüplerimize mücadele anlamında herşeyi kusursuzlaştırmak için çabalıyoruz. Denizli örnek bir şehir. Şu an Denizli’de spora hizmet eden tüm kurumlarımız kenetlenmiş bir biçimde kulüplerimize hizmet ediyor. Ayrıca Federasyonumuz, üst kuruluşumuz olan Konfederasyonumuz ve Türkiye Futbol Federasyonu amatör sporun çıtasının daha da üst noktalara taşınması için başarılı çalışmalarda bulunuyor. Ben buradan bu büyük gönüllü ordusuna teşekkür ediyor, yeni sezonun tüm takımlarımıza güzellikler getirmesini diliyorum” dedi.

Toplantıda tüm takımlara kurallar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. Ayrıca Süper Amatör Ligin fikstür sıralaması ve 1. Amatör Kümenin grup ve fikstür sıralamaları da toplantıda çekilen kuralar sonucunda belli oldu.