Konfederasyonumuz önceki Genel Sekreteri Değerli Büyüğümüz, Sevgili Ağabeyimiz Av. Ömer Remzi ARIKAN’ı 25 Haziran 2015 tarihinde kaybettik.

1982-1997 yılları arası Yönetim Kurulu Üyeliği ve 1997-2014 yılları arası Genel Sekreterliği yapan Av. Ömer Remzi ARIKAN’ın cenazesi yarın (26.06.2015) tarihinde Kocatepe Camiinde kılınacak öğle namazından sonra Ankara Karşıyaka Mezarlığında defnedilecektir.

Sevgili önceki Genel Sekreterimiz Av. Ömer Remzi ARIKAN’a Allah’tan rahmet, ailesine ve spor camiasına başsağlığı dileriz.

 

ÖMER REMZİ ARIKAN’IN ÖZGEÇMİŞİ

Ankara doğumlu olan Ömer Remzi Arıkan ilk, orta ve lise tahsilini Ankara’da Ulus İlkokulu, Cebeci Ortaokulu ve Ankara Gazi Lisesinde tamamladı. Lise döneminde voleybol ve futbol oynadı. 1965 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Avukatlık stajını bitirdikten sonra Ankara Barosu’na katılmış ve serbest Avukat olarak mesleğine başlamış ve devam etmektedir.

2 yıllık askerlik görevini Polatlı Topçu Okulu ve Erzurum – Hasankale’de tamamladı. Ankara’nın çeşitli spor kulüplerinde yöneticilik ve başkanlık görevlerinde bulundu. Ankara İl Ceza Kurulu Üyeliği ve Başkanlık göreviyle Spor Genel Müdürlüğü Merkez Ceza Kurulunda altı yıla yakın hizmet yaptı. Daha sonra Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel  Futbol ve Amatör Futbol Disiplin Kurulu Üyelik ve Başkanlık görevlerinde bulundu.

Atletizm Federasyonu Ceza Kurulu Başkanlığı görevini 9 yıl süre ile sürdüren Arıkan, Futbol Federasyonu Genel Kurul delegeliği, Bağımsız Spor Federasyonlarından  Basketbol, Voleybol, Hentbol, Kano, Okçuluk, Okul Sporları, Tenis, Kick Boks, Dağcılık, Taekwando, Satranç, Atletizm, Herkes İçin Spor, Buz Pateni, Geleneksel Spor Dalları, Modern Pentatlon, Boks, Yelken, Atıcılık, Avcılık, Motosiklet, Judo ve Kuraş, Kayak, Kızak, Sutopu, Bocce Bowling ve Dart, Otomobil Sporları Federasyonlarında genel kurul delegeliği ve birçok Bağımsız Federasyonunun  genel kurullarında Divan Başkanlığı yapmıştır.

Arıkan, 1980 yılında yönetimine girdiği  Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonununda Genel Başkan Yardımcısı olarak 4 yıl süre ile görev yaptı. 9 Ocak 1982 yılındaki 1.Olağan Genel Kurulunda yönetimine girdiği Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonununda çeşitli kademelerde görev üstlendi. 1997-2014 yılları arası Genel Sekreter olarak görev yapmıştır.

Belma ve Hatice isminde  2 kızı,  Begüm ve İlayda isminde 2 kız torunu vardır.