Denizli’de “Biz bir aileyiz” sloganıyla binlerce gencin yer aldığı kulüpleri çatısı altında barındıran Denizli Amatör Spor Kulüpleri’nin başkanı Feyyaz Ceşen, Türk sporuna hizmet vermenin onurunu yaşadığını söyledi. Denizli ASKF başkanlığına 4. Kez seçilerek tarihe geçen Ceşen, “Amatör futbol sevdası bizde hiç bitmez. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımla birlikte Denizli futboluna gece gündüz demeden hizmet vermeye devam ediyoruz. Amacımız gençleri Türk sporuna kazandırmak” dedi.

Denizli’de bulunan amatör spor kulüplerinin bağlı bulunduğu Denizli Amatör Spor Kulüpleri’nde Haziran ayı içinde yapılan kongrede yeniden seçilerek 4. dönemine başlayan Feyyaz Ceşen, önemli açıklamalar yaptı. Haziran ayında gerçekleşen kongrede bir kez daha başkan seçilen ve dördüncü dönemine başlayan Feyyaz Ceşen, yönetim kurulunun ilk toplantısında görev dağılımını da gerçekleştirdi. Buna göre Feyyaz Ceşen’in başkan olduğu Denizli ASKF’de Genel Sekreterlik görevini Kemal Karaoğlan, Başkan Vekilliği’ni ise Emin Şen yapacak. Vehbi Demir, Ünal Coşkun ve Ayşe Sarıkaya’nın başkan yardımcısı olduğu ASKF yönetiminde Mesut Bacıkoğlu Eğitim Sekreteri, İsmail Tolcu ise İdari İşler Sorumlusu olarak görev yapıyor. Örgütlenme Sekreterliği’ni İlhan Üşür, Genel Sekreter Yardımcılığı’nı Çağatay Bostancı, Mali Saymanlığı Ahmet Aytekin ve Basın ve Halkla İlişkiler sorumluluğunu Kadir Kabaklıoğlu yürütürken, Muhammet Kesici, Mehmet Emin Ataş ve İbrahim Eroğul ise üyelik görevini yerine getiriyor.

“AMATÖRLER BÜYÜK BİR AİLEDİR”

Denizli’de amatör futbolun her geçen gün büyüdüğüne dikkat çeken Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, göreve geldiği 2008 yılındaki kulüp sayısının 68 olduğunu, 2017’de de bu sayının 104’e ulaştığını açıkladı. Yine ilk göreve başladığında lisanslı sporcu sayısının 2 bin 76 olduğuna dikkat çeken Ceşen, 2017 yılında bu sayının 6 bine yaklaştığının altını çizdi. “Bu rakamlar sadece birer örnek” diyen Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, “Biz amatörleri futbolcusu, antrenörü, yöneticisi, hakemi, sağlık görevlisi, saha komiseri, gözlemcisi ve sporcuların anne babalarıyla birlikte bir aile olarak görüyoruz. Bu açıdan bakıldığında ‘Biz bir aileyiz’ sloganımız yerine oturmuş oluyor. Biz yönetim kurulundaki arkadaşlarımla birlikte el ele vererek bu büyük aileye hizmet etmekten büyük onur duyuyoruz. Denizli ASKF geçen ay 30. Yılını kutladı. Bugüne kadar bu camiaya hizmet eden herkese teşekkür ediyorum. Hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum. Amatöre hizmet etmek çok önemli. Çünkü spor olmasa gençler kötü alışkanlıklara yönlenebilir. Bizim amacımız çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutup sağlıklı bir gelişim sağlamaları. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi spora yönlendiriyoruz. Burada kulüplerimizin önemi büyük. Kulüplerde yer alan yönetici arkadaşlarımız büyük fedakarlıklarla çalışarak bulundukları bölgede Türk sporuna hizmet etmiş oluyor. Sadece kulüpler değil bizim taban birlikleri dediğimiz, hakemler, saha komiserleri, antrenörler, gözlemci, sağlık görevlisi ve saha görevlileri ile birlikte çocuklarını spora yönlendiren ailelerimiz de çok önemli. Denizli ASKF her geçen gün büyümeye devam eden spor ailesidir” dedi.

“İLKİ YAŞATTIK”

Haziran ayında yapılan genel kurulda Denizli’de bir ilkin yaşandığına dikkat çeken Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, “Denizli ASKF tarihine geçen bir genel kurula imza attık. Katılımın en yüksek olduğu kongreye yaklaşık 500 delege ve davetli katıldı. ASKF’nin 30. Yılına yakışır bir genel kurul oldu. Ramazan ayına denk geldiği için amatör ailesi olarak iftar yemeğinde bir araya geldik. Kongremizde ilimizin her bölgesinden kulüplerimizin temsilcileri ile birlikte değerli belediye başkanları da katılarak bizleri onurlandırdı. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Osman Zolan olmak üzere amatör spora destek veren tüm başkanlarımıza teşekkür ederim. Belediye başkanlarının destekleriyle amatör camia çok önemli işlere imza atacaktır. Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılan yardımlar kulüplerimizin rahat bir nefes almasını sağlıyor. Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu nakdi yardımın yanı sıra ilçe belediyelerimiz de kulüplerimize malzeme ve nakdi yardımda bulunuyor. Bu yardımlar kulüplerimizin giderlerini karşılamada önemli ölçüde yardım sağlıyor” diye konuştu.

“HEDEFLERİMİZ BÜYÜK”

Denizli’de amatör camianın her geçen büyümesiyle birlikte bazı konularda sıkıntıların yaşandığını belirten Başkan Ceşen, bu konuların belirlenerek gereken çalışmaların yapıldığını da hatırlattı. Özellikle merkezde yer alan kulüp sayısının artmasıyla tesis konusunda yaşanan sıkıntıların artığını açıklayan Denizli ASKF Başkanı Ceşen, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Spor Genel Müdürlüğümüz, Spor Toto Teşkilat Başkanlığımız, Büyükşehir Belediyemiz ve İlçe Belediyelerimizin destekleriyle ilimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayan modern tesislerimize kavuşmak ve sizlerin hizmetine sunmak en büyük hedeflerimizden birisidir. Ayrıca bu kurumlarımızın destekleriyle bir çok ilçelerimiz modern tesislerine kavuştu. Daha çok gencimizi bu modern tesislerde sporla tanıştırıyoruz” dedi. Denizli’nin adını Ankara’da da duyurduklarının altını çizen Ceşen, “TFF Amatör İşler Kurul Üyeliği ve TASKK Yönetim Kurulu üyeliği gibi görevlerde bulunarak Denizlimizi temsil etmenin onurunu yaşıyorum” diye konuştu.

“HER KULÜBE EŞİT MESAFEDEYİZ”

“Denizli ASKF yönetimi olarak amatörler hizmet etmek için buradayız” diyen Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, “Sağ duyulu yaklaşımımızla tüm kulüplerimize eşit mesafede hizmet veriyoruz. Bu bugüne kadar böyle oldu, bundan sonra da böyle olacak. Bizler hizmet vermek için buradayız. Hesaplaşma peşinde hiçbir zaman olmadık, olmayacağız. Tüm camiamız bilmelidir ki amatör spor için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam edeceğiz. Biz her kulübe aynı mesafedeyiz. Bazı internet sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında sürekli olarak federasyonumuzu eleştiren kişiler bulunmaktadır. Yönetim kurulu olarak bu gibi yazılara ve yazdıranlara hiç itibar etmediğimiz gibi dikkate almıyoruz. Ancak yapıcı eleştiri ve tenkitleri önerileriyle sunan kim olursa olsun kendilerine teşekkür ediyoruz. Bizler Denizli futbolunu 2020 yılına taşıyacak önemli projeleri hayata geçirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.