Denizli Büyükşehir Belediyesi, sporda geleceğin yeteneklerini yetiştiren ve sağlıklı bir genç neslin oluşmasında kilit görevi olan amatör spor kulüplerine destek olmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Denizli genelinde 76 amatör spor kulübüne Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın katıldığı törenle malzeme yardımı yapıldı.

Merkez Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törene, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Başkan Vekili Ali Değirmenci, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Gökoğlan, İbrahim Özsoy, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı,  Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Futbol İl Temsilcisi Yaşar Kacar, Denizli Büyükşehir Belediyespor Başkanı Ruşen Uzunoğlu, Kızılcabölükspor Kulüp Başkanı Osman Duran, Denizli ASKF Onur Kurulu Üyesi Kerim Çıralı, Denizli ASKF İl Hakem Kurulu Temsilcisi Mehmet Tuncer, TÜFAD Denizli Şube Başkanı Bülent Fil, Taban Birlikleri Başkan ve Yöneticileri, Tertip Komitesi Üyeleri, Amatör kulüp başkanları, yöneticileri ve çok sayıda sporcu katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, törende yaptığı konuşmada, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin amatör sporcuların her zaman yanında olduğunu belirtti. Başkan Zolan,”Denizli’nin gerek ulusal gerekse uluslararası turnuvalarda çok daha başarılı olmasını istiyorsak amatör spor kulüplerimize her türlü desteği vermeliyiz” dedi. Büyükşehir Belediyesi’nin amatör spor kulüplerinin spor malzemesiyle desteklenmesinin yanı sıra Denizli’de sporun yaygınlaştırılması, kulüpler arası dayanışmanın geliştirilmesi ve ortak bir platform oluşturulması noktalarında da önemli katkıları olduğunu dile getiren Başkan Zolan, “Amatör spor kulüplerimiz çok önemli bir toplumsal görevi yerine getiriyor. Sporda geleceğin yeteneklerini yetiştiren ve sağlıklı bir genç neslin oluşmasında kilit bir görevi olan amatör spor kulüplerine destek olmak bizim önceliklerimiz arasında. Amatör sporcuların çalışma koşullarını iyileştirilerek sporun yaygınlaştırılması yoluyla gençlerin hem kötü alışkanlıklardan uzak tutulmasına hem de geleceğin sporcularının yetiştirilmesine katkı sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“10 binler spor yapıyor”

Büyükşehir Belediyesi’nin birçok farklı branşlarda ücretsiz spor okulları açtığını ve 7’den 70’e on binlerce kişiye spor yaptırdığını anlatan Başkan Zolan, “Amacımız, çocuklarımızın ve gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durarak, spor yapıp sağlıklı büyümelerine ve gelişmelerine katkı koymaktır. Gelecekte dünya olimpiyatlarında başarı elde edecek çocuklarımız ve gençlerimiz, bugün amatör kulüplerde sizlerin içinde bulunuyor. Yeter ki sizlere fırsat verilsin, ne kadar yetenekli olduğunuzu hepimiz biliyoruz. Belediye olarak dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de her türlü desteği vermeye hazırız” dedi. Gençlerin kendilerini geliştirmesi için her türlü desteği vermeye çalıştıklarını ifade eden Başkan Zolan, sözlerini şöyle sürdürdü: ” Gençlik her şeyimiz , bizim geleceğimiz, onlara sonsuz imkanlar sunmamız lazım. Geleceği icra edeceksek, sağlıklı nesiller istiyorsak , spor ve her alanda başarılı gençlik için tüm imkanlarımızı gençlerimizin hizmetine sunmamız gerekiyor. Bunun için sadece sporla değil her alanda gençliğimizin önünü açmaya gayret ediyoruz.”

 

400 bin liralık malzeme desteği

Denizli Büyükşehir ve diğer takımlar ile amatör sporda belli bir seviyeye gelindiğine dikkati çeken Başkan Zolan, “Sporun amatör ruhla yapılması ayrı bir güzellik ve değer katıyor. Amatör kulüplerin başındaki kardeşlerimiz bir çok imkansızlıklar içinde kendi mahallesinde oradaki çocukların spor yapması adına gayret gösteriyor. Çok büyük fedakarlıklarda bulunuyorlar. Biz de Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak, Denizli’de bulunan 76 kulübe hiç ayrım gözetmeksizin malzeme desteği yapıyoruz. Bu çalışma sonucunda yaklaşık 400 bin liralık malzeme desteği gerçekleştirdik. Çocuklarımız bu malzemelerle, yaptığımız sahalarda buluşacak. Hatırlıyorum 8-10 yıl önce Karşıyaka’da çamurlu sahalarda çocuklarımız futbol oynuyordu. Geçmişte çocuklar tozun , çamurun içinde sağlıklarını kaybediyorlardı. Bugün çok şükür sadece şehir merkezimizde değil birçok ilçemizde güzel tesislere kavuştuk. Hayalimiz ilçelerimiz de kapalı havuzlarla tanışsın, Denizli amatör sporun başkenti olsun. Eğer el ele, gönül gönüle verirsek bu hedefe odaklanırsak ve inanırsak bizden daha erken o hedefe varacak il yoktur. İnşallah Denizli her branşta ücretsiz spor yapabilen, salon sporlarının yapıldığı bir kent olsun. Yeni sezonun başarılı geçmesini temenni ediyorum, kazanan çocuklarımız ve gençliğimiz olmasını temenni ediyorum” dedi.

Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen ise konuşmasında şunları söyledi: Denizli Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan malzeme yardımının büyük sevincini yaşıyoruz. Amatör Sporun Yerel Yönetimlerimizin destekleri olmadan kalkınması mümkün değil. Bu konuda şanslı bir iliz. Yerel Yönetimlerimiz amatör sporumuza her fırsatta desteklerini esirgemiyorlar.

Büyükşehir Belediyemiz tarafından 4 yıldır malzeme yardımı devam ediyor. Son 2 yıldır bu yardım il genelindeki tüm amatör spor kulüplerimize yapıldı. Sezon öncesi yapılan bu yardım amatör takımlarımızı çok rahatlattı.

Her yıl 3500’ün üzerinde lisanslı sorcumuzla 2000’i aşkın müsabaka oynatıyoruz. İlimizde şu an Federasyonumuza üye 86 kulüp mevcut.  Bu sayıyı daha üst noktalara çekmek için çalışmalarımız devam ediyor. Gün geçtikçe yapılan yardımlarla, tesislerle bunun için uygun zemin oluşuyor.

Yerel yönetimlerimizin vermiş oldukları destekler kulüplerimizin üstündeki yükü hafifletiyor.  Kulüp Yöneticilerimiz büyük fedakarlıklarla gençlerimizi spora yöneltiyor. Ben buradan tüm yöneticilerimize teşekkürlerimizi sunmak istiyorum.

Taban birlikleri olarak Türkiye genelinde iletişimin sağlıklı kurulabildiği nadir illerden birisiyiz. Hiç karşılık beklemeden Türk sporuna hizmet verebilmek için buradayız. Hepimizin en büyük arzusu sağlıklı bireyler yetiştirebilmek.

Gençliğe yapılan hizmet kutsaldır parolası ile çıktığımız bu yolda değerli büyüklerimizin bizlerin yanında olduğunu görmek bizler için büyük mutluluk kaynağı. Denizli her zaman ilkleri yaşamış bir ildir. Bizlerde verilen bu destekleri karşılıksız bırakmayacağız spor bazında ilimize ilkleri yaşatmayı devam edeceğiz. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan her zaman bizlerin yanında. Amatör sporcumuzdan yöneticimize kadar her zaman bizlere kapısı açık. Yapılan tesisler bizleri sağlıksız ortamlarda spor yapmaktan kurtardı. Gençlerimiz oldukça şanslı. Bizim dönemimizde spor yapanlar hatırlar. Sadece birkaç toprak sahada tüm takılarımız müsabakalarını oynuyordu. Şimdi hem il merkezimizde hem de ilçelerimizde birçok çim ve suni çim saha mevcut. Gün geçtikçe de artan kulüp ve sporcu sayımızla birlikte muhakkak bunlara yenileri de eklenecektir. Ben buradan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan’a tüm amatör spor camiam adına teşekkürlerimizi sunmak istiyorum. Kendilerinin destekleri bizleri başarıya yönelten en büyük etkenlerden birisidir.

Yapılan malzeme yardımının kulüplerimize hayırlı olmasını temenni eder, 2014-2015 Futbol sezonunun tüm kulüplerimize başarı getirmesini dilerim.

140930134750659 140930134752174 140930134753956 140930134755596 140930134757252 DSCF5453140930134759081 (1)DSCF5451 140930134800377 140930134802049 DSCF5440