Amatör sporlara verdiği destekle geleceğin yeteneklerinin gelişmesine büyük katkı koyan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Federasyonumuza bağlı 2016-2017 Futbol Sezonunda Amatör Liglerde mücadele eden 93 Kulüp ve 2017-2018 Futbol Sezonunda yeni kurulan 14 kulüp olmak üzere 107 spor kulübüne 1 milyon 100 bin TL maddi destek verdi.

Denizli’de geleceğin yeteneklerini yetiştiren ve sağlıklı bir genç neslin oluşmasında kilit rol oynayan amatör spor kulüplerini her yıl destekleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi bu yıl da Denizli Amatör Spor Camiasının yanında yer aldı. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda yapılan törene, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Federasyon Başkanımız Feyyaz Ceşen ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Erdal Işık, Futbol İl Temsilcisi Musa Coşkun, TÜFAD Denizli Şube Başkanı Bülent Fil, ASKF Hakem Danışmanı Mehmet Tuncer, Kulüp Başkanları, yöneticileri, antrenörleri ve sporcular katıldı. Programda 2016-2017 futbol sezonunda liglere katılarak 341 kategoride faaliyet gösteren 107 amatör spor kulübüne toplam 1.100.000 TL maddi destek sağlandı.

CEŞEN: “Bugün amatör sporun bayramı”

Federasyon Başkanımız Feyyaz Ceşen törende yaptığı konuşmada, bugünün Denizli’deki amatör spor kulüpleri için bir bayram olduğunu belirterek, “Bayram ediyoruz. Gerçekten amatörler, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan sayesinde hayata tutundu ve yaşamaya devam ediyor. Ben huzurlarınızda kendisine teşekkür ediyorum” dedi. Kulüp ve Lisanslı sporcu sayısının yapılan desteklerle her geçen gün daha da fazla arttığını anlatan Ceşen, Bu sizin sayenizde Sayın Başkanım. Biz sizin verdiğimiz desteklerle, kulüp başkanları ve yönetimlerimizin fedakarlıklarıyla ayakta kalıyoruz. Hiç kuşku yok ki amatörlerin en büyük destekçisi sizsiniz. Destekleriniz her yıl artarak devam ediyor. Denizli Amatör Sporuna ilkleri yaşatıyorsunuz. Spor camiamız adına size minnettarız” diye konuştu.

 

ZOLAN  : “Sizler ülkemizin geleceğine sahip çıkıyorsunuz”

Başkan Osman Zolan, spora çocukları ve gençliği geleceğe hazırlama anlamında baktığını belirterek, “Spor aslında hayatın ta kendisidir. Spor tabi ki fiziki anlamda güçlü olmayı sağlar ama bunu yanında ruh sağlığını da getirir. Ekip çalışmasını, beraber başarıya ulaşmayı, yardımlaşmayı öğretir. Spor, mağlup olduğunuz zaman ayakta kalmayı, düştüğünüz zaman ayağa kalkmayı öğretir” dedi. Amatör sporu çok önemsediklerini vurgulayan Başkan Osman Zolan, “Büyükşehir olduktan sonra ilçelerimize de spor tesisleri yapmaya başladık. Ancak bu tesisler tek başına yeterli değil. Çocuklarımıza kılavuzluk yapacak kişiler de sizlersiniz. Sizler kendinize ayıracağınız zamanı bölgenizdeki gençlerimize sahip çıkabilme adına harcıyorsunuz. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Aslında ülkemizin geleceğine sahip çıkıyorsunuz. Nitelikli, donanımlı bir gençliğimiz varsa ülkemizin geleceği sağlamdır, o zaman geleceğimizi emin ellere teslim ederiz” dedi.

“Bizim sevdamız gençliğimiz”

Düzenledikleri Denizli Büyükşehir Belediyesi 2. Kitap Fuarı’nda çocukları ve gençleri kitapla buluşturduklarını anlatan Başkan Zolan, “Çocuklarımız sanal dünya yerine gerçek hayatla buluşsun istiyoruz. Çocuklarımız fuarda kitabın kokusunu alsın, sahada çimin kokusunu alsın. Bunun gayreti içindeyiz, her türlü fedakarlı yaptık yapmaya da devam ediyoruz” dedi. Bugün 107 amatör spor kulübüne 1 milyon 100 bin TL maddi destek verdiklerini ifade eden Başkan Osman Zolan, şöyle konuştu: “Bu bedeli belediyemizin bütçesinden gençlerimize, geleceğimize aktaracağız. İnşallah güçlü bir Türkiye için daha sağlıklı nesiller için bu bedeli seve seve, gözümüz arkada kalmadan vereceğiz. Bunlar mutlaka amacına ulaşacak. Bu bedel geleceğe atılmış tohumlardır, geleceğe atılmış adımlardır. Bunu her yıl sürdüreceğiz. Çünkü bizim sevdamız gençliğimiz, bizim sevdamız gençliği geleceğe taşımak.”

Başkan Zolan, konuşmanın ardından Federasyon Başkanımız Feyyaz Ceşen’le birlikte spor kulübü başkan ve temsilcilerine maddi destek çeklerini verdi.