İlimiz gün geçtikçe ilkleri yaşamaya devam ediyor. 02 Şubat 2014 tarihinde Akkonak Dr. Samim Gök Futbol Sahasında Pamukkalespor – Dokuzkavaklarspor Süper Amatör Lig müsabakası ışıklandırmalar altında oynandı.

Seyir zevkinin üst seviyede olduğu müsabakayı ASKF Başkanı Feyyaz CEŞEN, Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan GÜLLER, Yönetim Kurulu Üyesi ve Futbol İl Temsilcisi Yaşar KACAR, Tertip Komitesi Üyeleri ve çok sayıda spor sever izledi.

Başından sonuna kadar mücadelenin hız kesmediği müsabakada Bölgesel Amatör Ligi hedefleyen iki takımımız 2-2 berabere kalarak birer puana razı oldu.

Başkanımız CEŞEN müsabakanın seyir zevkinin çok yüksek olduğunu ifade etti. Her iki takımızı da kutluyorum. Futbolcularımız sarf ettikleri olağanüstü efor ile bizlere çok güzel bir müsabaka izletti. Müsabaka takvimi açısından oldukça yoğun bir dönem yaşıyoruz. Akkonak Dr. Samim Gök Futbol Sahamızda Bölgesel Amatör Lig müsabakaları oynandığı için gece maçı oynanması için kulüplerimize ve taban birliklerimizle paylaştık.. Bizlere gelen olumlu yanıtlarla da böyle bir karar aldık. Çok güzel bir müsabaka oldu. Müsabakanın ışıklandırmalar altında oynanması ayrı bir keyif kattı. Biz her yıl minikler alt yapı kategorilerimizi yazın gece oynatıyorduk Akkonak Dr. Samim Gök, Karşıyaka Saraçoğlu ve İncilipınar Doğan Demircioğlu sahalarında oynatıyorduk.

Bu sahaları Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat ZEYBEKCİ’nin Belediye Başkanı olduğu dönemde kazandık. Kendisine tekrar buradan amatör spor camiam adına teşekkür eder yeni görevinde başarılar dilerim.

Denizli’mizi Amatör Spor’un Başkenti yapacağım diyen ve biz amatör spor ailemizin her zaman yanında olan desteklerini esirgemeyen, bizlere ilkleri yaşatan ve yapılan her projede yanımızda yer alan Denizli Belediye Başkanımız Sayın Osman ZOLAN’a amatör spor camiam adına teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Kendisine camiamıza yapmış olduğu hizmetlerden dolayı minnettarız.

İlimiz yeni tesisler kazanmaya devam ediyor. Şirinköy, Sarayköy, Bozkurt ve Yatağan Sahalarımız suni çim zeminlerine kavuştu. Ve burada müsabakalarımızı rahat bir şekilde oynatabiliyoruz. Serinhisar ve Kızılcabölük Sahalarımızda ise çalışmalar devam ediyor. Servergazi Sahasının ise ışıklandırmasıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Yakın bir zamanda bu sahamızda da gece müsabakaları oynatabileceğiz. Tüm bu çalışmalar Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet BAYKAN’ın olurlarıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından yapılmaktadır. Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet BAYKAN’a, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sayın Ahmet İBANOĞLU’na ve emeği geçenlere amatör sporumuza hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim.

Yönetim Kurulu Üyelerim, ile iyi bir ekip olmamız çalışmalarımızın meyvelerini almakta en büyük etken olmuştur. Bunun yanında amatör futbolumuza emek ve katkı sunan Taban Birliklerimizin daima bizlerin yanında olması gücümüze güç katmıştır. Ayrıca siz değerli amatör spor camiasının şahsıma ve ekibime verdiğiniz destek, duyduğunuz güven bizi zorlu yolculukta ayrıca motive etmiştir. Hepinize şükranlarımı, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Hiçbir karşılık beklemeden, sporun sevilip, yaygınlaşması, üretken ve dinamik bir toplum yaratmak için yıllarca, bıkmadan, usanmadan fedakarca çaba harcayan değerli Kulüp Başkan ve Yönetici dostlarımı saygılarımla selamlıyorum.

Başarılarımız birlikteliğimizin eseridir. Birlikte nice güzel başarılara hep beraber imza atacağız. Bu hizmet kalitesine hep birlikte ulaştık. Teşekkürler Denizli. Spor Amatör Ruhla yapılırsa güzeldir.

 

Feyyaz CEŞEN

TFF Amatör İşler Kurul Üyesi

TASKK Sosyal İşler Sekreteri

Denizli ASKF Başkanı

bsk