Olimpiyat ve dünya şampiyonu eski milli halterci Cep herkülü Naim SÜLEYMANOĞLU, tedavi gördüğü hastanede 50 yaşında yaşamını yitirdi.

Naim Süleymanoğlu’nun cenazesi yarın İstanbul Fatih Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Edirnekapı Mezarlığı’na defnedilecek.

Naim SÜLEYMANOĞLU’nun vefatı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Genel Başkan Ali DÜŞMEZ mesajında; ‘Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Milli Halterci Naim SÜLEYMANOĞLU’nun tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini derin bir üzüntü ile öğrendim. Milli Haltercimize Cenab’ı Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm spor camiasına başsağlığı ve sabırlar dilerim.’ dedi.

Hayatını kaybeden Türk sporunun efsane ismi Naim Süleymanoğlu anısına Türkiye Futbol Federasyonu kararı ile, 18, 19 ve 20 Kasım 2017 tarihlerinde oynanacak tüm profesyonel ve amatör lig müsabakalarında saygı duruşunda bulunulacak.

Süper Lig, TFF 1, 2, ve 3. Lig ile amatör liglerde yapılacak tüm karşılaşmalar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşu yapılacak. Ayrıca isteyen kulüpler, siyah kol bantları ile sahaya çıkabilecek.