Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’yi makamında  ziyaret etti. Denizli amatör futbolu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ceşen, 2017 yılında yapılması planlanan çalışmaları da Bakan Zeybekci’ye aktardı. Denizli ASKF Başkanı Ceşen, “Sayın bakanımızın bize gösterdiği yakınlık için teşekkür ederim” dedi.

Denizli’deki amatör spor kulüplerinin bağlı bulunduğu Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun başkanı Feyyaz Ceşen başkentte bir dizi ziyaretlerde bulundu. Ekonomi Bakanlığı’na ASKF Yönetim Kurulu Üyesi Çağatay Bostancı ile birlikte giden Ceşen, burada Ak Parti Denizli Eski milletvekili Mehmet Salih Erdoğan ve Ekonomi Bakanlığı Baş Danışmanı Mehmet Yüksel ile bir araya geldi. Daha sonra Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’yi ziyaret eden Ceşen ve beraberindekiler, Denizli amatör sporunun durumunu Bakan Zeybekci’ye aktardı.

YAPILACAKLAR KONUŞULDU

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye Denizli amatör sporu ile ilgili genel bilgiler verdi. Denizli’de amatör camianın bir aile gibi olduğunun altını çizen Ceşen, “Denizli spor camiası olarak birlik ve beraberlik içinde hizmetler ediyoruz. Her geçen gün daha iyi duruma geliyoruz. Hem tesis hem de kulüplerin durumu olarak verilen desteklerle daha iyi hale geldik. Denizli olarak daha iyi şartlar sağlanması için projelerimiz var. Bu projelerimizin hayata geçmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Sayın bakanımız Nihat Zeybekci başta olmak üzere Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan, ilçe belediye başkanları ve yetkili herkese teşekkür ediyorum. Her geçen gün büyüyen amatör spor camiası olarak Denizli’nin adını ilklerle duyurmaya devam etmek istiyoruz” dedi.

“SPOR ÇOK ÖNEMLİ”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ise Denizli amatör spor kulüplerinin sayısının artmasında Feyyaz Ceşen ve ekibinin çok büyük payları olduğuna vurgu yaparak, “Amatör spor sporun olmazsa olmazıdır. Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak kalmasını sağlamak sporla olur. Futbol en revaçta spor dalı olarak dikkat çekiyor. Denizli’de sporun gelişmesi için yapılan çalışmalar çok önemli. Bunların devamı için gereken her şey yapılacaktır. Denizli ASKF’nin başkanı Feyyaz Ceşen ve yönetimi sayıları yüze bulan kulüplerin dertlerini çözmek ve spor konusunda daha iyi hale getirmek için verdikleri emekler çok önemli” diye konuştu.

3 2 1