Çeşitli liglerde 12kulübü bulunan Çivril’e yeni bir saha daha yapılıyor. Yeşilyaka Mahallesi’nde bulunan Ahmetcik Mesire alanında yapımı devam eden sentetik zeminli futbol sahası yeni sezona yetişecek. Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, yeni sahanın ilçedeki saha sıkıntısını büyük ölçüde gidereceğini açıkladı. Denizli’nin 60 bini aşan nüfusu ile en büyük ilçelerinden biri olan Çivril’de yeni bir futbol sahasının inşası devam ediyor. İlçenin Yeşilyaka Mahallesi’ndeki Ahmetcik Mesire alanında bulunan bölgede sentetik zeminli futbol sahası yapılıyor.

YENİ SEZONA YETİŞECEK

Sadece saha değil, tribün, yürüyüş yolu ve tartan koşu pisti ile birlikte 4 takımın aynı anda kullanabileceği soyunma odasının da inşası devam ediyor. Soyunma odasında hakem odası, görevli odası ve sağlık odası da yer alıyor. Denizli’de çeşitli liglerde mücadele eden 12 takımın kullanımına sunulacak olan bu tesis ilçedeki saha sıkıntısını büyük ölçüde giderecek.

“ÇİVRİL İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen ve yönetim kurulu üyeleri Çivril’e giderek sahanın inşaatını yerinde gördü. Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven ile birlikte tesisi gezen Ceşen, sahanın yeni sezona yetiştirileceğini açıkladı. Tesis için Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin büyük desteğinin olduğunu ifade eden Ceşen, “Sayın bakanımızın girişimleri ile Spor Toto Teşkilatı Çivril için ödenek ayırdı. Spor Genel Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’nün de katkılarıyla Çivril Belediye Başkanımız Gürcan Güven’in hem maddi hem de manevi destekleriyle bu tesis yapılıyor. Bu saha Çivril için büyük öneme sahip. Bu saha tamamlandığında ilçede bulunan 12 kulübün maçlarını oynayabileceği bir sahaya daha kavuşulmuş olacak. Burada sadece futbol maçları değil modern bir şekilde hazırlanmış koşu parkuru ve yürüyüş yolu da var. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Kısa sürede tamamlanacak olan çalışmalar sonunda sahada 2016-2017 sezonunda maçlar oynanacak. Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muhrarrem Kasapoğlu, Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, ASKF Başkan Yardımcısı Vehbi Demir başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederken, tesisin hem Çivril’e hem de Denizlimiz’e hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Bu sahanın standart ölçülerde olduğunun altını çizen Ceşen, “Bu saha tamamlandığında Türkiye Şampiyonası maçlarının Çivril’de oynatabiliriz. Bu da Denizli’de zaman zaman yaşanan yoğunluğun azalması anlamına geliyor. Bu açıdan ilçelere yapılan tesisler çok önemli” diye konuştu.

1 2 3 4.jpg 5

49cc5201-3f47-41ab-a740-010047505740