Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun 2 Haziran’da yapılacak olan olağan genel kurulu öncesi adaylığını açıklayan ilk isim mevcut başkan Feyyaz Ceşen oldu. “9 yıldır yaptığımız işlerin devamını getirmek istiyoruz” diyen Ceşen, “9 yılda Denizli amatörü çok önemli kazanımlar sağladı. Hedefimiz Denizli’yi daha iyi duruma getirmek” dedi.

Denizli’deki amatör spor kulüplerinin bağlı bulunduğu Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda seçim heyecanı yaşanacak. ASKF’nin olağan genel kurulu 2 Haziran tarihinde Anemon Otel’de gerçekleşecek. Denizli amatörünü 2020 yılına kadar yönetecek olan isimlerin belirleneceği olağan genel kurul öncesi adaylığını açıklayan mevcut başkan Feyyaz Ceşen oldu. Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda basın toplantısı düzenleyen Feyyaz Ceşen, yönetimi ile birlikte yeniden aday olduğunu ifade etti.

DENİZLİ’Yİ ÇOK DAHA İYİ DURUMA GETİRECEĞİZ

Denizli amatör futbol camiasında 20 yıldır yer aldığını ve son 9 yıldır da Denizli ASKF başkanlığı yaptığını altını çizen Feyyaz Ceşen, delegelerin desteği ile yeniden göreve talip olduğunu açıkladı. “Denizli ASKF 30. Yılını kutluyor” diyen ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, “3 dönem ve 9 yıldır yapmış olduğum Denizli ASKF Başkanlığı’na bir kez daha aday olmaya karar verdim. Bu konuda yönetim olarak tüm arkadaşlarımın desteğinin olduğunu görmek beni mutlu etti. Severek yaptığımız Denizli ASKF yöneticiliğini devam ederek, büyük bir ivme kazanan amatör camiaya yakışan hizmetlerin yapılmasını sağlamak için yola devam kararı aldık. Bu kararın camiamız hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

LİSANSLI SPORCU SAYISI KATLANDI

Göreve geldikleri 2008 yılında ASKF’ye bağlı kulüp sayısının 68 olduğunu vurgulayan Ceşen, “Bugün kulüp sayımız 104’e ulaştı. 2008 yılında ilimizde lisanslı sporcu sayısı 2 bin 76 olurken, bugün bu rakam yaklaşık 100 yüzü aşan bir oranda artarak 5 bin 640’a ulaştı. Maç sayısı 2008 yılında 1680 iken 3 bin 200’e çıktığını hatırlatmak istiyorum. Göreve geldiğimiz 2008 yılından itibaren amatör spor kulüplerimizin daha iyi hizmet almaları için kurumsallaşma adına bir çok yeniliğe imza attık. Bunlardan en önemlisi de lisansları artık kendi ilimizde çıkarmaya başladık. Bu Türkiye’deki 5 ilden biri olan Denizli’ye özel bir durum oldu. Bunun sayesinde kulüplerimiz haftanın sadece 1 günün de değil tüm günlerde lisans yaptırma şansı elde etti. Tesisleşme adına yapmış olduğumuz girişimler sonucunda ilk olarak il merkezimizde en yoğun kullandığımız Akkonak Dr. Samim Gök, Karşıyaka Saraçoğlu ve Doğan Demircioğlu Sahalarımız sentetik zeminli olması ve tesislerin tamamen yenilenmesini sağladık. Servergazi Belediyesi tarafından yaptırılan Servergazi Stadı ve Denizlisporumuzun alt yapı takımları için yapılan Zafer Katrancı Alt Yapı Tesisleri ve Pamukkale Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alan Kredi Yurtlar Sahalarımız sentetik zeminleriyle amatör spor kulüplerimizin hizmetine sunuldu. İl merkezimizde son olarak yapılan Şirinköy, İlbade ve Akvadi Sahası amatör kulüplerimizin antrenman ve müsabaka ihtiyaçlarını gidermektedir. Sarayköy, Bozkurt, Serinhisar, Yatağan, Kızılcabölük, Karahisar Sahaları sentetik zeminleri ve modern tesisleriyle kulüplerimizin hizmetine sunulmuştur. Son olarak Baklan, Honaz ve  Çivril İlçelerimizde sentetik zeminli modern tesislerine kavuşmuştur” diye konuştu. Ceşen,  2008 yılından itibaren 4’ü Final müsabakaları olmak üzere 30’dan fazla Türkiye Şampiyonası’nın Denizli’de oynandığını ve yaklaşık 200 kulübün bu nedenle Denizli’ye geldiği ilimizde oynandığını da ifade etti.

ÜST DÜZEYDE TEMSİL EDİLİYOR

Denizli’yi Türkiye genelinde temsil edildiğinin de altını çizen Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, “İlimizi Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonunda en iyi şekilde temsil ettik. Denizli olarak federasyon başkanı olarak ben; Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nu temsilen Türkiye Futbol Federasyonun Delegesi oldum. 2008 yılında Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu seçimlerinde 8 delegeyle ilimizi temsil ediyorken 2017 yılı itibarı ile bu sayı 12’ye yükselmiştir. Ayrıca 2008 yılından itibaren Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüttüğümü de hatırlatmak istiyorum. Bu görevi Türkiye’de sadece 39 kişi yapabiliyor. Ayrıca göreve geldiğimiz günden bu yana kulüplerimize nakdi ve malzeme yardımları düzenli olarak yapıldı. Son olarak büyükşehir belediyesi maddi, diğer ilçe belediyeleri de malzeme yardımları gerçekleşti” dedi.

HEDEFLERİMİZ ÇOK BÜYÜK

Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, yeniden talip olduğu görevine seçilmesi halinde yapılacak projeleri de dile getirdi. “ Federasyonumuzun 2017 yılından itibaren hedefi, artan kulüp ve sporcu sayısını kaldırabilecek yeni tesisler yapılması” diyen Ceşen,  “Bunun ilki yıllardır amatör spor camiamızın en büyük hayali olan ve Denizli Büyükşehir Belediyesinin projeleri arasında yer alan amatör evi. Bununla birlikte amatör spor kompleksini amatör spor camiamızın hizmetine sunmaktır. Kulüplerimize yapılan malzeme ve nakdi yardımların devamının sağlanması ve kulüp ve sporcu sayılarımızın daha da arttırılması hedeflerimiz içerisinde yer almaktadır. Doğru yapılan planlama ve yardımların desteğiyle 2020 yılına kadar ilimizde ki Federasyonumuza üye kulüp sayısının 150’yi geçebileceği ve aktif sporcu sayısının da 10 binlere yaklaşabileceği ön görülmektedir. Bize delegelerimizin teveccühü olursa bu hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.