Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu aylık olağan yönetim kurulu toplantısını 05 Mayıs 2016 Perşembe günü gerçekleştirdi. Başkanvekili Emin Şen ve Başkan Yardımcısı Vehbi Demir’in ev sahipliği yaptığı toplantıya Futbol İl Temsilcisi Musa Coşkun, Denizli ASKF İl Hakem Kurulu Danışmanı Mehmet Tuncer ve Konfederasyon Delegesi İlhan Üşür’de katıldı.
Bir bölümü basına açık gerçekleşen toplantıda Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen Yönetim Kuruluna atanan Oktay Çıtak, Mesut Bacıkoğlu ve Mehmet Emin Ataş’ı tanıttı. Her yeni güne yeni heyecanlarla başladıklarını belirten Ceşen “Hepimizin ortak bir noktası var oda amatör spora hizmet etmek. Hedeflerimiz büyük ve bu doğrultuda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.
Federasyon Başkanımız Feyyaz Ceşen’in basın mensuplarına yaptığı açıklama şu şekilde;
Değerli yönetim kurulu üyelerim, camiamızın önemli isimleri ve kıymetli basın mensupları.
Bizler amatör spora gönül vermiş kişiler olarak her zaman olduğu gibi bugün de bir aradayız.
Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, 1987 yılında Arif Gören’in başkanlığında 16 kulübün birleşmesiyle kuruldu. 30 yıla yakın süredir Denizli amatör camiada birlikteliği sağlayan ASKF’de bu güne kadar Sayın Ali İpek, Sayın Tanju Beştaş, Sayın Akif Aycan ve Sayın Ali Erişkin çeşitli sürelerde hizmet etti.
Bizler de bundan 8 yıl önce üyelerimizin desteği ile Denizli amatör camiasına hizmet etmeye başladık. O günden bu güne kadar Denizli ASKF yönetimleri olarak tek amacımız amatörleri daha iyi hale getirmek için çalıştık.
2011 yılında amatör camia bize yine görev verdi. 2014 yılında da yapılan kongrede amatör camia bizim görevimize devam etmemizi istedi. Bizler de yönetim kurulundaki çok değerli arkadaşlarımızla birlikte gece gündüz demeden amatörlerin daha iyi şartlarda spor yapma imkanı sağlamak için çalışmalar yaptık, yapmaya devam ediyoruz.
Bizden önceki tüm yönetimler gibi bizlerinde tek amacı amatörlere hizmet etmek. Bizler her geçen gün daha da büyüyen ailemiz ve onbinleri bulan sporcularımız ile kulüplerimizin dertleriyle dertleniyoruz.
3. dönem içinde olduğumuz ASKF yönetimine önemli çalışmalara imza atığımıza inanıyorum. İlk göreve geldiğimizde Denizli’deki sahaların bazıları topraktı ve camiamız büyük sıkıntılar çekiyordu.
Başta merkezde Akkonak sahası olmak üzere, Saraçoğlu, Doğan Demircioğlu, İlbadı, Akvadi, Şirinköy ve Pamukkale Üniversitesi sahaları sentetik çimle kaplandı ve sporcularımızın hizmetine sunuldu.
İl genelinde ise Sarayköy, Serinhisar, Yatağan, Bozkurt, Karahisar ve Kızılcabölük sahaları sentetik çimle kaplandı. Çivril, Baklan, Honaz gibi yerlerde ise çalışmalar devam ediyor.
Yine bizim yönetimimiz göreve geldiğinde federasyonumuza kayıtlı olan kulüp sayısı 64 iken bu gün 100’e yakın kulüp federasyonumuzun üyesi durumunda bulunuyor.
Denizli yılda 2 binin üzerinde resmi müsabakanın oynandığı bir şehir. Lisanslı futbolcu sayısı 15 bin civarında. Bu futbolcuların lisans işlemleri daha önce İzmir’de yapılıyordu. Biz ASKF yönetimi olarak 2010 yılından itibaren kulüplerimizin işlemlerini hızlandırmak için lisans işlemlerini artık kentimizde yapılmasını sağladık. Bu konuda Denizli ilk 5 ilden biri oldu.
Denizlimiz Türkiye Şampiyonası konusunda ülkeye örnek olmaktadır. Bu çerçevede her yıl Türkiye Şampiyonası’nın çeşitli kademe maçlarının bir çoğu başarıyla oynanırken, 5 kez Türkiye Şampiyonası finaline Denizlimiz ev sahipliği yaptı.
Kulüplerimizin yaşadığı büyük sıkıntılardan biri olan malzeme ve ulaşım konusunda da başta Denizli Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Pamukkale Belediyesi, Merkezefendi Belediyesi ve tüm ilçe belediyelerimizden kulüplerimize destekler sağlandık. Tüm yetkililere verdikleri desteklerden dolayı amatör camia adına teşekkür ediyoruz.
Son dönemde yaşanan bazı olaylar oldu. Futbol İl Temsilcisi ve ASKF yönetim kurulu üyesi olan Yaşar Kacar bu görevlerinden istifa etmiştir. Kendisine bugüne kadar Denizli amatörüne verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederim. Sayın Kacar ile birlikte yine federasyonumuzun yönetim kurulu üyelerimizden sayın Ayhan Güller ve Ayhan Özel de görevlerinden ayrılmışlardır. Sayın Güller ve Özel’e de hizmetleri için teşekkür ederiz.

Kurumlarda devamlılık esastır görüşünden yola çıkarak görevlerinden ayrılan arkadaşlarımızın yerine yenilerini davet ederek hizmet etmeye devam ediyoruz.
Denizli futboluna çeşitli noktalarda hizmet veren sayın Musa Coşkun’un Denizli Futbol İl Temsilcisi olarak ataması yapıldı ve görevine başladı.
ASKF yönetiminde dolan boşluğa ise yönetimimizdeki yedek üyelerden Oktay Çıtak, Mesut Bacıkoğlu ve Mehmet Emin Ataş arkadaşlarımızla yolumuza devam etme kararı aldık.
Bizler amatör sevdalıları olarak gönüllülük esasıyla Denizlimize aynı heyecan ve sevda ile hizmet etmeye devam ediyoruz, edeceğiz.
Bizler hedeflediğimiz hizmetleri Denizli’ye kazandırmaya devam etmek için yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Çeşitli projelerimizin detaylarını ise kısa bir süre sonra açıklamayı planlıyoruz.

IMG-20160505-WA0004 IMG-20160505-WA0006 IMG-20160505-WA0008