22 Mayıs 2017 Pazartesi günü saat 16:00’da İlbadı Sahasında oynanan U16 Final müsabakalarının ilkinde Denizli Yıldızspor Acıpayam Belediyespor’u 2 – 1 mağlup ederek kupaya uzandı.

 

Şampiyon olan takımlara kupa ve madalyalarını Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, Yönetim Kurulu Üyeleri Emin Şen, Çağatay Bostancı, Ünal Coşkun, Mesut Bacıkoğlu, Futbol İl Temsilcisi Musa Coşkun ve Denizli ASKF İl Hakem Kurulu Danışmanı Mehmet Tuncer birlikte verdi.

 

Denizli Yıldızspor aldığı bu galibiyetin ardından Denizli’yi U16 Türkiye Şampiyonasında Muğla grup merkezinde temsil etme hakkı kazandı.

 

Federasyon Başkanımız Feyyaz Ceşen kupa töreninde takım kaptanından ve sporcularından Türkiye Şampiyonasında Denizli’yi en iyi şekilde temsil etmeleri ve başarı elde etmeleri konusunda söz aldı. Türkiye Şampiyonasında sporculardan Fair play çerçevesinde Denizli’ye yakışır bir mücadele sergilemesini isteyen Ceşen “sizlerin yetişmesinde büyük emekleri olan ailenize, antrenörlerinize ve Kulüp Başkanlarınıza ve yöneticilerinize teşekkür ediyorum. Türkiye Şampiyonasında sizlere başarılar diliyorum” dedi.