Denizli ASFK Başkanı Feyyaz Ceşen, Denizli Doğuş Radyo FM 106’da İskender Doğan’ın konuğu oldu. “Kulüplerde alt yapı çok önemli” diyen Ceşen, “Buralar bacasız fabrikadır. Çok iyi işlenmesi gerekir. Biz de alt yapı hocaları çok sık değişiyor. Bu yanlış. Alt yapı hocaları değiştirilmesin. Uzun soluklu alt yapı hocaları olsun. Bunların yetkileri olsun. Yetkileri geniş olsun. Her sene 2-3 kişi A takıma kazandırılsın. Hedef yarıştırıcı zihniyet değil, yetiştirici zihniyet olsun”dedi.

2

Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, Denizli Doğuş Radyo FM 106’da eski Futbol hakemi İskender Doğan’ın canlı yayın konuğu oldu. Amatör futbol ve Denizli futbolu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ceşen, önemli açıklamalarda bulundu. “Takımlarımızda izleme komiteleri var” diyen Ceşen, “Bu komitenin üyeleri sadece futbolcu izlesin  ve yeni yıldızları ortaya çıkarmalı” dedi. Hakem, gözlemci ve temsilcilerin değerlendirilmesi gerektiğinin de altını çizen Ceşen, “Denizli’den bir çok isim ülke genelinde görev yapıyorlar. Türkiye’nin değişik illerine gidiyorlar. Onlarla istişare edilebilir. Görevli oldukları müsabakalarda ilgisini çeken oyuncuları bizim profesyonel takımların izleme komitesine ileterek, izlenmesini ve onların takımlarımıza kazandırılmasını sağlayabiliriz” diye konuştu. Feyyaz Ceşen, ”Şu anda profesyonel liglerde üç tane takımımız mücadele ediyor. Denizlispor PTT 1. Lig’de, Kızılcabölükspor ve Denizli Büyükşehir Belediyespor 3. profesyonel ligde yer alıyor. Bölgesel amatör ligde mücadele eden 3 takımımız var. Bunlar koordineli çalışsınlar. Bu takımlar Denizlispor’a alt yapılarından futbolcu yetiştirsinler. Alttan futbolcu yetişmesi demek, futbolcu kazanmamız demektir. Borçlar böyle ödenir. Şampiyonluklar böyle gelir” diye konuştu.

“HERKES BAŞKAN ADAYI OLABİLİR”
ASFK’de olağan genel kurulun 2017 yılı Haziran ayında yapılacağını belirten Feyyaz Ceşen, “Şu an 97 kulübümüz var. Her kulüp ASFK’de 3’er delege ile temsil ediliyor. Bize 27 dilekçe geldi. Genel kurul yapılsın diye. Başvuru yapan kulüplerin ismini lanse etmedik. Aile içi bir gelişme olarak durum değerlendirmesi yaptık. Yönetim kurulumuzu topladık. Durumu değerlendirdik, olağanüstü genel kurul için yeterli çoğunluğun sağlanamadığını gördük. İmza veren kulüplerin 11 tanesi bu taleplerinden vazgeçti. Bu şartlarda olağanüstü genel kurul yapılması tüzük gereği de mümkün değildi. Bu nednele ASKF’de olağan genel kurul 2017 yılının Haziran ayında yapılacaktır” dedi.

“BORÇSUZ KULÜP YOK”

Türkiye’de mücadele veren kulüpler içinde borçsuz kulüp olmadığını belirten Ceşen, sözlerine şöyle devam etti; “Denizlispor’u zor zamanda sırtlayan başkan Urkay’ı kutluyor, başarılar diliyorum. Denizlisporumuz zor bir süreçten geçiyor. Ülkemiz de çok zor süreçten geçiyor. Bu yıl hedefin ligde kalma olduğunu biliyorum. Seneye de şampiyonluk. Bu süreçte borçların eritilmesi yapılacak.  Yönetim kurulu üyelerinin fazlalaştırılmasında yatan gerçek de budur. Mevcut şartlarda kulüplerimizin hiçbir hakkı –garantisi yok. Futbolcular oynasa da, oynamasa da parasını alıyor. Federasyona gidiyor, gene alıyor. İşi garanti. Herkes Denizlispor’u seviyorum diyor. Sevenler yapmış oldukları ipotekleri kaldırsın”.

“SÜPER LİG’DE İKİ HAKEMİMİZ YER ALACAK”

Feyyaz Ceşen, “Bu sene 2 tane hakemimiz Süper Lig’de yer alacak. Ümit Öztürk ve Osman Gökan Bilir bizim gururumuz. Taner Gizlenci ve Ahmet ibanoğlu da gözlemci olarak süper ligde yer alacaklar. Bunları takdirle karşılıyoruz. Gurur duyuyoruz” dedi.

“DENİZLİ AMATÖRLERİN BAŞKENTİ OLACAK”

Programda “Büyükşehir belediye başkanı Osman Zolan, tesisleşmeye, amatörlere çok büyük önem veriyor” diyen Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, “Sayın Zolan bana, ‘Denizli amatörlerin başkenti olacak’ dedi. Yapılanlara bakıyorum, bu gerçekleşiyor. İlimiz hudutları içinde toprak sahamız kalmadı. Tesisleşme anlamında çok hızlı yol aldık. Hem tesisleşme hem de amatör kulüplere maddi ve manevi destek anlamında Denizli Türkiye’ye örnek bir il haline geldi. Öncelikle ilçe takımlarımız kendi sahalarında antrenman ve maçlarını yapabiliyor. Ancak tüm takımlar merkezde antrenman yapmak istiyor. Ancak bu mümkün değil.  Benim ilçe takımlarının yöneticilerinden ricam takımlarımızın kendi ilçelerindeki tesislerinde hem antrenmanlarını yapıp, maçlarını oynaması. Bunu yaparsak hem Denizli’de sıkışıklığı önlemiş oluruz hem de daha sağlıklı alanlarda spor yapılmış olur”diye konuştu.