Her yıl Ekim ayının ikinci haftasında kutlanan Amatör Spor Haftası ilimizde de coşkuyla kutlandı. Haftanın kapanışı “Sporun Enleri” töreni ile yapıldı. Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen törende yaptığı konuşmada “Spor gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak kalmasının en önemli unsurudur” dedi.

Genç nüfusuyla dikkat çeken ülkemizde her yıl Ekim ayında kutlanan Amatör Spor Haftası, bu yıl 7-14 Ekim tarihlerinde kutlandı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen etkinliklerin amacı amatör sporlara ilgiyi artırmak ve dikkat çekmek. 7 Ekim’de Valilik önünden 15 Temmuz Şehitler Meydanına kadar sporcular ve protokol, bando eşliğinde yapılan kortej yürüyüşü ile başlayan Amatör Spor Haftası, Denizli’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinlikler kapsamında hafta boyunca sportif turnuvalar, bisiklet turu, panel, sağlıklı yaşam yürüyüşü gibi faaliyetler gerçekleşti. Merkezefendi Belediyesi Selçukbey Spor Tesislerinde Basketbol ve Tenis Turnuvaları, ASKF tarafından Şirinköy Futbol Sahasında penaltı atışları, Akkonak Sahasında Futbol Turnuvası, Teraspark’ta Dart Turnuvası amatör spor haftası boyunca sporseverlerle buluştu. Hafta sonu etkinlikleri arasında ise 12 Ekim Cumartesi günü saat 10.00’da şehir içi bisiklet turu ile bisiklet severlerin buluşması yer aldı. 13 Ekim Pazar sabahı ise Yenişehir Yürüyüş Yolunda “Sağlık İçin Amatörce Yürüyelim” etkinliği gerçekleşti. Amatör sporla dolu dolu geçen haftanın kapanışı 14 Ekim Pazartesi günü Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’ndaki 2019 yılında Denizli’de spora damga vuran isimler, milli sporcular ve yıl boyunca ulusal ve uluslararası organizasyonlarda ilimizi ve ülkemizi başarıyla temsil etmiş sporcular halka tanıtılarak “Sporun En’leri” ödül töreni yapıldı.

KATILIM YOĞUN OLDU

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun koordinasyonunda gerçekleşen törene Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale Belediyesi, Merkezefendi Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü de destek verdi. Törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Soyfidan, Merkezefendi Belediyesi Spor Müdürü Mihraç Doğanay, Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen ve yönetim kurulu üyeleri, Futbol İl Temsilcisi Musa Coşkun, taban birlikleri başkan ve yönetim kurulu üyeleri, spor kulüpleri başkanları ve yöneticileri, antrenörler,  sporcular ve aileleri katıldı. Törende konuşma yapan Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen, amatörlüğün profesyonelliğin temeli olduğunu ifade ederek, “Amatör olmadan profesyonel olmaz. Amatör ruh centilmenliğin ön planda olduğu bir durumdur. Biz de yüzlerce kulübü ve binlerce sporcuyu bünyemizde bulunduran büyük bir aile olarak amatör spor haftasını büyük bir coşkuyla kutladık. Bu programda da amatörlüğe büyük katkılar sağlayan önemli spor adamlarına ve  elde ettikleri başarılarla Denizli’yi gururlandıran sporculara ödüllerini vereceğiz. Amatör ruhun hiçbir zaman kaybolmadığı nice başarılı yıllar dilerim” dedi.

ÖDÜLLER VERİLDİ

“Sporun Enleri Ödül Töreni”nde Denizli amatör spor camiasına katkılarından dolayı Denizli ASKF Kurucu Başkanı Arif Gören, Kale Belediyespor’dan Osman İçke, Şemiklerspor’dan Ali Kuş, Çardak Belediyespor ve Bozkurt Belediyespor’dan Sinan Uran, Çal Belediyespor’dan İbrahim Çobanoğlu ile Mehmet Çakar’a ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. 2019 yılı içinde çeşitli müsabakalarda elde ettikleri derecelerle Denizli’yi gururlandıran sporcular güreş branşından Arif Özen ve Zafer Noyan, yüzme branşında M. Tuğrul Şahin, satrançta Nehir Tokat, Poyraz Dursun ve Gülenay Aydın, atletizmde Alperen Acet, halterde Mehmet Avcıl, işitme engelliler basketbol branşından Feyzanur Bal ve Hümeyra Gündem, karatede M. Batuhan Özdemir ve Muhammet Kaya, işitme engelliler güreş branşından Onur Özcan, görme engelliler goalball branşından Şeyda Nur Kaplan ve Reyhan Yılmaz, bedensel engelliler okçulukta Murat Turan ve Sevgi Yorulmaz ile yüzme de Baturalp Ünlü ödül alan isimler oldu.  Tören sonunda Amatör Spor Haftası’nda yapılan etkinliklerde dereceye giren sporculara da ödülleri verildi.