Denizli’de faaliyetlerine devam eden amatör spor kulüplerine bir destek de Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. İl genelindeki 117 kulübe toplamda 1 milyon 200 Bin TL’lik nakdi yardım yapıldı. Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, “Denizli’deki kulüplerimize yerel yönetimlerin verdiği destekler can suyu oluyor” dedi.

Denizli’de yer alan amatör spor kulüplerine destekler devam ediyor. 2020 yılı içinde Merkezefendi Belediyesi  ve Pamukkale Belediyesi ilçelerinde yer alan amatör spor kulüplerine malzeme yardımında bulunmuştu. 2021 yılının ilk ayı içinde ise bu kez Denizli Büyükşehir Belediyesi, il genelindeki 117 kulübe nakdi destek sağladı. Bu kapsamda 348 kategoride faaliyet gösteren Denizli genelindeki Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na bağlı 117 kulüp için 1.200.000 TL’lik maddi destek programı düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan törene, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen ve amatör kulüplerin temsilcileri katıldı.

BUGÜN AMATÖR BAYRAMI

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Başkanlığı’nın yanı sıra TFF Genel Kurul Delegesi, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim ve Yürütme Kurulu Üyesi ve TFF Amatör İşler Kurul Üyesi görevlerini de yerine getiren Feyyaz Ceşen, amatör sporlar olarak Denizli’de çok şanslı olduklarını, Büyükşehir Belediyesinin geleneksel olarak amatör spor kulüplerine destek verdiğini belirtti. “Sporu seven bir Belediye Başkanınız yoksa o ilde kulüp, sporcu ve taraftar maalesef olmuyor” diyen Başkan Ceşen, “Denizli olarak bizim amatörlerimiz açısından adeta bir bayram. Çünkü Denizli Büyükşehir Belediyesi 117 kulübümüzün tamamına toplamda 1 milyon 200 bin TL’lik nakdi yardımda bulunuyor. Değerli başkanımız Osman Zolan her zaman olduğu gibi koronavirüs nedeniyle zor durumda olan kulüplerimize can suyu verdi. Bizleri her zaman destekleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a şükran ve minnetlerimi sunuyorum” dedi. 2008 yılından bu yana Denizli ASKF’de başkan olarak görev yaptığının altını çizen Başkan Ceşen, “Göreve başladığımızda Denizlimizde kulüp sayısı 68, lisanslı sporcu sayımız 1800 idi. 2020 yılında lisanslı sporcu sayışımız yaklaşık 7 bin olurken, kulüp sayımız 142. Yine 2008 yılında ilimizde oynanan müsabaka sayısı 1400 iken 2020’de 3300’e yükseldi. Denizli bu rakamlarla nüfusa oranlandığında Türkiye’de ilk 5 içinde yer alıyor. Bu süreçte Denizli olarak önemli çalışmalara imza attık. Denizli Büyükşehir Belediyemiz ilk dönemlerde malzeme yardımı yapıyordu. Sonrasında kulüplerimizin de talebiyle ulaşım yardımı ve son olarak da nakdi yardım haline geldi. Bu şekildeki yardımlar Türkiye’de ilk özelliği taşıyor. Bu yardımlar her geçen yıl artarak devam etti. Denizli 2010 yılında pilot il olarak seçilerek kendi lisansını kendi ilinde basar hale geldi. Tesisleşme anlamında da Denizli o günden bu yana büyük işler başardı. Her ilçemizde sentetik ya da doğal çim en az bir saha var. İl genelinde toprak sahamız kalmadı. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin daha iyi şartlarda spor yapmasına imkan tanımak için hem ilgili bakanlığımızdan hem de yerel yönetimlerden büyük destekler aldık. Denizli’deki amatörler için bugüne kadar her ne konuda olursa olsun destek veren her kişi ve kuruma teşekkür ediyorum. Biz büyük bir aile olarak Denizli’yi Türkiye’nin sayılı illeri arasında tutmak için var gücümüzle büyük bir aşkla çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

“GENÇLİK DEMEK GELECEK DEMEKTİR” Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da, salgın dolayısıyla amatör sporla buluşmaya ara verdiklerini belirterek, “Denizli ADKF Başkanımız Feyyaz Ceşen ile her zaman bir aradayız. Sizler için neler yapabileceğimizi hep konuşuyoruz. Bugünkü nakdi desteğin temelini de bu görüşmeler sağladı. Kulüp başkanlarımıza ve yönetimlerinde bulunan arkadaşlarımızı da özel olarak teşekkür ediyorum. Çünkü siz gençliğimize sahip çıkıyorsunuz, geleceğimize sahip çıkıyorsunuz. Gençlik demek gelecek demektir, hazine demektir. Gençlerimize ‘şu yasak, bu yasak’ demek tek başına yeterli değil. Bizim gençlerimize alternatifler sunmamız ve nitelikli hale getirmemiz gerekir. Bu noktada sizler gönüllü bir şekilde, eşinizden, çocuklarınızdan, işinizden fedakarlık yaparak gençliğimize sahip çıkıyorsunuz. Onun için ben her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz her zaman sizlerin bu yürüyüşünün yanında  olma konusunda gayret sarf ettik” diye konuştu. Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ben her zaman sizlerin yanında olacağım. Bundan hiç kuşkunuz olmasın. Tabi amatör spor kulüplerimizin yanında profesyonel olarak Denizlisporumuz ve Kızılcabölüksporumuz var. Büyükşehir olarak her zaman kulüplerimize destek olma noktasında gayret sarf ediyoruz. İstiyoruz ki başarılı olsunlar. İmkanlarımız arttıkça sizlere her yıl destek olmaya devam edeceğiz” dedi. Konuşmanın ardından Başkan Zolan, 348 kategoride faaliyet gösteren 117 amatör spor kulübüne toplam 1.200.000 TL’lik çeklerini verdi.