Kadınlar 3. Ligi’nde 2016-2017 sezonu şampiyonunu ve 2. Lig’e yükselecek dört takımı belirleyecek Play-Off kuraları çekildi.

 

Ligde 8 grupta oynanan karşılaşmalar sonunda gruplarını ilk iki sırada bitiren takımların katıldığı kura çekiminde grup birincileri ile ikinciler eşleşti.

 

Aynı gruptan gelen takımların birbiri ile eşleşmediği kura çekimi sonunda oluşan eleme maçları, 14 ve 22 Haziran tarihlerinde oynanacak. Tek maçlı eleme usulüne göre tarafsız sahada yapılacak karşılaşmalarda yarı finale kalmayı başaran takımlar önümüzdeki sezon Kadınlar 2. Ligi’nde mücadele edecek.

 

Final müsabakasını kazanan takım ise Kadınlar 3. Ligi şampiyonu olacak.

 

Kadınlar 3. Lig 3. Grupta mücadele eden takımlarımızdan Horozkentspor Kulübümüz grup müsabakalarını lider, Alpler Gençlikspor Kulübümüz ise ikinci sırada tamamlayarak Play-off müsabakalarında mücadele etme hakkın kazanmıştı.

 

Nevşehir-Avanos ilçe sahasında 14 Haziran 2017 tarihinde oynanacak olan 1. tur müsabakaların ilkinde, saat 11:00’de Horozkentspor, Giresun Sanayispor’la karşılaşacak. İkinci müsabaka da saat 14:30’da Alpler Gençlikspor, 1955 Batman Belediyespor ile mücadele edecek.

 

Kulüplerimize 2. Lig yolunda başarılar dileriz.