Şırnak’ta vatani görevin yaparken 29 Temmuz 2015’de şehit düşen Denizli’li Piyade Er Ömer Kağan Kandemir’in, askerlik öncesi formasını giydiği Çivril Sökmenspor’da lisanslı futbolcu olması nedeniyle, Federasyonumuzun, 2015-2016 Futbol Sezonunda 1. Amatör Küme Liginin “Şehit Ömer Kağan Kandemir 1. Amatör Küme Ligi” olarak oynatılması için TFF’ye yaptığı talep 07.10.2015 tarihinde uygun görülmüştü.

Federasyon Başkanımız Feyyaz Ceşen ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Şehidin Çivril’de oturan babası Ergun Kandemir’i ziyaret etti. Ceşen ve beraberindekiler, TFF’den gelen onay yazısını, baba Kandemir’e teslim etti.

Ziyarette Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, Genel Sekreter Kemal Karaoğlan, Başkan Yardımcısı ve Futbol İl Temsilcisi Yaşar Kacar, Başkan Yardımcısı Vehbi Demir, Yönetim Kurulu Üyeleri Ayşe Sarıkaya, Ünal Coşkun, Ayhan Güller, Ahmet Aytekin, Çağatay Bostancı, Denizli ASKF İl Hakem Kurulu Danışmanı Mehmet Tuncer, Denizli ASKF Konfederasyon Delegesi İlhan Üşür, Sökmenspor Kulüp Başkanı Süleyman Bulut ve yöneticiler de hazır bulundu.

ASKF heyetini işyerinde kabul eden baba Kandemir, kendisinin de eskiden Sökmenspor’da oynadığını belirterek, Denizli ASKF yönetiminin yapmış olduğu duyarlı davranışları karşısında çok duygulandığını söyledi. Vatan için her şey veda olsun diyen Kandemir, “ Oğlumun isminin liglere verilmesiyle zaten onurlandık. Bugünde TFF’nin yazısı bizlere teslim edildi. Ailemiz için, manevi değeri çok büyük bir hediye. Başta Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, Başkan Yardımcısı Vehbi Demir olmak üzere, yönetim kurulu üyelerine ve emeği geçenlere göstermiş oldukları incelik için teşekkür ederim” dedi.