Denizli’de amatör futbol camiasının kalbi Pazar günü Atatürk Stadı’nda atacak. Gelecek sezon Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan 3. Takımı belirleyecek olan Çal Belediyespor –  Tavas Birlikspor arasında 15 Nisan Pazar günü saat 15.00’de başlayacak. Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, futbol şölenine tüm Denizli halkını davet ederek, “Bu önemli müsabakanın centilmence geçmesini diliyorum” dedi.

 

Denizli amatör camiasında gözler Pazar gününe çevrildi. Bölgesel Amatör Lig’de 2018-2019 sezonunda Denizli’yi temsil edecek olan üçüncü takım Atatürk Stadı’nda saat 15.00’de başlayacak olan Çal Belediyespor  – Tavas Birlikspor maçıyla belirlenecek. Çal Belediyespor BAL 8. Grup’ta Denizli takımları arasında ikinci olarak Play-out oynamak durumunda kalırken Tavas Birlikspor ise Denizli Süper Ligi’nde ikinci olarak bu hakkı elde etti. Gelecek sezon Denizli’yi Kale Belediyespor ile birlikte Serinhisarspor temsil ederken, üçüncü takım ise Çal Belediyespor – Tavas Birlikspor maçının galibi olacak. Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen bu önemli maça çıkacak olan  iki takım temsilcileri ve ilgili birimlerle toplantı yaptı.

 

BÜYÜK HEYECAN YAŞANACAK

 

Yapılan toplantıda tüm detaylar belirlendi. Denizli Atatürk Stadı’nda 15 Nisan Pazar günü saat 15.00’de başlayacak olan maç için Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelen talimatta belirtildiği üzere tek maç eleme usulüne göre oynanacak. Normal sürede eşitlik bozulmazsa 15’er dakikalık 2 devre halinde uzatma yapılacak. Burada da eşitlik bozulmazsa kazanan takımı penaltılar belirleyecek. Müsabakada Tavas Birlikspor seyircilerine D Üst Tribün, ihtiyaç durumunda E Üst Tribün, E Alt Tribün ve 9 nolu kale arkası tribünü ayrıldı. Çal Belediyespor seyircileri ise bu önemli müsabakayı B Üst Tribün, ihtiyaç durumunda A Üst Tribün, A Alt Tribün, 1 Nolu Kale Arkası Tribübünden takip edebilecekler. Müsabakayı sporseverler ücretsiz olarak takip edebilecekler. Protokol tribününe akretdite edilemeyen isimler alınmazken, VİP 2 tribününe ise Amatör spor kulüplerimizin Başkanları ve yöneticileri ile taban birlikleri temsilcileri girebilecek. Maç için engeli tribünü de açık tutulacak.

 

“FUTBOL ŞÖLENİNE DAVETLİSİNİZ”

 

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen, amatör futbol bayramı olarak gördükleri bu müsabakaya tüm Denizliller’i davet ederek, “Gelecek sezon Bölgesel Amatör Lig’de ilimizi temsil edecek olan 3. Takım bu maçla belli olacak. 2018-2019 sezonunda Kale Belediyespor ve Serinhisarspor ile birlikte bu maçın galibi olan takım Denizli’yi temsil edecek. Ben centilmence geçmesini beklediğim bu maçın Denizli’ye yakışacak fair-play ruhuyla oynanmasını diliyorum.  Biz gerekeli olan tüm tedbirleri alıp hangi takımın seyircisinin hangi tribüne gireceğini kurulla birlikte belirledik. Hem takımların hem de taraftarların centilmence maçı takip edip, müsabaka sonunda da fair-play ruhunun devam etmesini diliyorum. Her iki takıma da başarılar dilerim” dedi.