Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda 1. eleme turu, 114 kulübün  katılımı ile 25 grupta oynanan müsabakalar ile tamamlandı.

Gerçekleştirilen grup müsabakalarında ilk sırayı alan takımlar bir üst tura direkt olarak yükselme hakkını elde etti.

Karadeniz Ereğli Belediye Spor, Fomget Gençlik Spor, Dudullu Spor, Hakkari Gücü Spor, Pendik Çamlıkspor, Beşiktaş A.Ş, İlkadım Bld. Yabancılar Pazarı Spor, Konak Belediye Spor, Horozkent Spor, Kayseri Atletik Spor, Rusumat – 4 Gençlik Spor, Nusaybin Gençlik Spor, Konya İdmanyurdu Spor, Ağrı Birlik Spor, Kanalboyu Nilüfer Spor, Şanlıurfa Gençlik Spor, 1207 Antalya Döşemealtı Bld. Spor, Kocaeli Harb-İşspor, Anadolu Yıldızları Spor, Giresun Sanayi Spor, Isparta 32 Gençlik Spor, Denizüstü Spor, Sivas Gazi Lisesi Spor, K.Maraş Anadolu Gençlik Spor ve Denizli Genç Ümitler Spor gruplarında birinci olarak bir üst tura yükselen takımlar oldu.

Gruplarında 2. sırayı alan ve 25 grup içinde en iyi puan ve averaja sahip 7 takım da 2. tura yükselme başarısını gösterdi.

Profesyonel Eğitim Merkezi Spor, Gazikent Spor, Eruh Sağlık Spor, Soma Zafer Spor Gençlik, Fatih Vatan Spor, Ortaklar Gençlik Spor ve Erzincan Gençler Gücü Spor ilk 32 takım arasında yer alarak 2. turda mücadele etme hakkını kazandı.

2. eleme turundan itibaren tüm takımların birbiriyle eşleşme ihtimali olacak. Müsabakalar tarafsız sahalarda saha uygunluklarına bağlı olarak daha önce açıklanan takvim dahilinde 13 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek. 3. eleme turu müsabakaları da aynı merkezlerde 15 Eylül tarihinde oynanacak.

Yapılacak kura çekimi ile takımların bir sonraki tur ve turlarda hangi takım ve takımlar ile eşleşeceği ve şampiyonluğa giden yol tamamen belirlenecek.

2. eleme turundan itibaren müsabakaların eşitlikle bitmesi (40 dakika 2 devre) halinde uzatma süreleri (10 dakika 2 devre) ve seri penaltı atışları bir üst tura çıkacak takımın belirlenmesini sağlayacak.

Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’nın eleme turları kura çekimi 7 Eylül tarihinde saat 10:00’da http://meeting.tff.org/gkelemeturukc/ adresinde gerçekleştirilecek canlı yayından takip edilebilecek.

Müsabakaların hangi il ve sahalarda oynanacağı 8 Eylül tarihinde www.tff.org’dan duyurulacak.

Katılımcılar, kura çekiminin başlamasına 10 dakika kala canlı yayın odasına kabul edilecek. Katılımcı olarak canlı yayın odasına girecek kulüp yetkililerinin, temsil ettikleri kulübün isimlerini “kullanıcı adı” olarak yazmaları önemle rica olunur. Kulüp ismi dışında farklı kullanıcı adı yazan kişiler canlı yayın odasına alınmayacak.

İlimizden Denizli Horozkent spor ve Denizli Genç Ümitler spor umuz gruplarında Birinci olarak bir üst tura yükselen takımlarımız oldu.Tebrik eder 2.eleme Turunda Başarılar Dileriz.