Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası tamamlandı. 114 takımın katıldığı 2017 Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda, yarı finale kalan 4 takımın yer aldığı dörtlü finaller Antalya’da 4 – 5 Kasım tarihlerinde oynandı.

Şampiyonanın finalinde 1207 Antalya Döşemealtı Belediye Spor ile Karadeniz Ereğli Belediye Spor karşılaştı. Mücadelenin bir bölümünü Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da takip etti. Bak, tribünde bulunan sporculara ve antrenörlere başarılar diledi.
Final maçının normal süresi 1 – 1 berabere bitti. Uzatmalarda da eşitlik bozulmayınca penaltılara geçildi. Karadeniz Ereğli Belediye Spor, penaltı vuruşlarıyla 4 – 2 galip gelerek 2017 Genç Kızlar Türkiye Şampiyonu oldu. Günün diğer müsabakasında Kocaeli Harb- İş Spor, Dudulluspor’u 4-1 yenerek Genç Kızlar Türkiye üçüncüsü unvanını aldı.
2017 Genç Kızlar Türkiye dördüncüsü Dudulluspor’a şiltini Grassroots Uzmanı Alkım Karantay verirken, üçüncü olan Kocaeli Harb-İş Spor üçüncülük kupası ve madalyalarını U19 Kadın Milli Takım Antrenörü Nazlı Ceylan Demirbağ ve Kadın A Milli Takım Antrenörü Aytürk Kıyıcı’nın elinden aldı. Türkiye ikincisi olan 1207 Antalya Döşemealtı Belediye Spor’a kupa ve madalyalarını U19 Kadın Milli Takım Teknik Sorumlusu Suat Okyar verdi. 2017 Türkiye Şampiyonu olan Karadeniz Ereğli Belediye Spor’a kupa ve madalyalarını TFF Antalya Bölge Müdürü Ahmet Köksalan takdim etti.
Kadın Milli Takımlar teknik heyetlerinin de izlediği finallerde bireysel oyuncu ödülleri şu şekilde sahiplerini buldu:
Gelecek Vadeden Futbolcu Ödülü
Ferda İpek Çevik (Dudulluspor)
En İyi Kaleci Ödülü
Zeynep Efsanur Koyun (Karadeniz Ereğli Belediye Spor)
Gol Kraliçesi Ödülü
Ebru Atıcı (Kocaeli Harb-İş Spor)
En Değerli Oyuncu Ödülü
Derya Arhan (Karadeniz Ereğli Belediye Spor)