Gençlik ve Spor Bakanlığı amatör spor faaliyetlerinin teşvik edilmesi ve desteklenmesi amacıyla tüm yurtta spor kulüplerine maddi yardımda bulundu. Denizli’de 21 Haziran Perşembe günü saat 17:00’de Çatalçeşme Oda Tiyatrosunda yapılan Amatör Spor Kulüpleri Değerlendirme Toplantısında daha önceden tescil işlemini yaptıran 64 spor kulübü farklı miktarlarda yardıma hak kazandı.

Toplantıya, T.C. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Denizli Vali Yardımıcısı Halil Canavar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Gençlik Hizmetleri  ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen ve Yönetim Kurulu üyeleri, Futbol İl Temsilcisi Musa Coşkun, Denizli ASKF Danışmanı Mehmet Tuncer, Kızılcabölükspor Başkanı Osman Duran, Amatör Spor Kulüplerimizin Başkanları, TÜFAD Denizli Şube Başkanı Bülent Fil, İl Hakem Kurulu Başkanı Hayati Ünal, Saha Komiserleri Derneği Başkan Yardımcısı Mesut Düzgün, Taban Birlikleri yönetim kurulu üyeleri, Milli Sporcularımız, İlimizdeki spor kulüpleri yöneticileri, antrenörleri ve sporcuları katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından İlimiz Amatör spor kulüplerinden faal olan 64 spor kulübe toplam 331.000 TL olan yardım çekini T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekçi, Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen’e takdim etti.

Programda konuşma yapan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, spor yapmak isteyen gençlere gerekli imkanların verildiğini belirterek, “Yeter ki siz spor yapın. Yeter ki siz spor yapmak isteyin. ‘Malzemem yok’, ‘salonumuz yok’ mazeret değil. Allah’ın izniyle bunların hepsini sağlamak, bunların hepsini gerçekleştirmek, bizim boynumuzun borcu.” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” sözünü hatırlatan Zeybekçi, sporcu olmakta eğitimin önemli bir yere sahip olduğunu, sporun derslerden sonra gelmesi gerektiğini aktardı. Spor kulüplerinin yapılandırılmasına da değinen Zeybekçi, “Türkiye’deki spor kulüpleriyle ilgili de ekonomik anlamda kulüplerimizin şu anda ki borçluluk yapısıyla ilgili yönetimlerin sorumlu hale gelmesi mutlaka gerçekleştirilmeli.” dedi.

Programın devamında Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında başarılı olan, dereceler elde eden milli sporculara çeşitli ödüller takdim edildi. Futbol İl Temsilcisi Musa Coşkun, programın sonunda sezon değerlendirmesini içeren bir sunum yaptı.

Yapılan yardımlarda katkısı bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Osman Aşkın BAK, Ekonomi Bakanı Sayın Nihat ZEYBEKÇİ, Spor Toto Teşkilat Başkanı Sayın Mehmet Muharrem KASAPOĞLU, Spor Genel Müdürü Sayın Mehmet BAYKAN ve TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanımız Sayın Ali DÜŞMEZ’ e teşekkür ederiz.