Gençlik ve Spor Bakanlığı, kulüp ve sporculara destek olmak için bu yıl 26 milyon 810 bin lira değerinde malzeme yardımında bulunacak.

 

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Amatör spor kulüpleri hem halkımızın spor yapmasına yardımcı oluyor hem de uluslararası şampiyonalarda ülkemizi temsil edecek sporcuların yetişmesini sağlıyorlar. Yardımlarımız genişletilerek devam edecek.” dedi.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye’nin 81 ilindeki kulüp ve sporculara destek olmak amacıyla malzeme yardımında bulunmaya devam ediyor. Her sene kulüplere malzeme desteğinde bulunan Bakanlık, 2017 yılında kulüp ve sporculara toplam 26 milyon 810 bin lira değerinde malzeme yardımı yapacak.  Kulüplere aralarında eşofman takımı, tişört-şort takımı, satranç takımı, spor çantası, spor yağmurluğu, futbol, basketbol, voleybol ve hentbol toplarının da yer aldığı malzeme desteği sağlanacak. Kulüp ve sporculara 250’şer bin adet eşofman takımı, tişört-şort takımı, spor çantası, spor yağmurluğu yardımı yapılması planlanırken, 65 bin adet futbol, basketbol, voleybol ve hentbol topu verilecek. Ayrıca 60 bin adet satranç takımı dağıtımında bulunulacak. Amatör Kulüp ve sporculara malzeme yardımına ilk olarak Siirt’ten başlandı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın, çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere geldiği Siirt’te Amatör Kulüp ve sporculara malzeme desteği sağlandı.