Türk güreşinin kalbi hafta sonu Denizli’de atacak. Türkiye’nin en iyi güreşçilerinin mindere çıkacağı şampiyona 06-08 Şubat 2015 tarihlerinde Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonunda yapılacak.

Grup Müsabakalarında sıkletlerinde ilk 10’a giren 17-20 yaş aralığında 250 güreşçi Denizli’de Türkiye Şampiyonu unvanı için mindere çıkacak. Türkiye Güreş Federasyonu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün organizasyonunda 5 Şubat Perşembe saat 17.00 da teknik toplantı ile katılımcılara yarışmanın detayları aktarılacak. Ardından ilk gün 50, 66, 96 kilolarda sporcular tartıya çıkacak.

SEREMONİ CUMA GÜNÜ SAAT 14.30 DA

Gençler Güreş Türkiye Şampiyonası açılış seremonisi 06 Şubat Cuma günü saat 14.30 da Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonunda yapılacak. Serbest stilde 3 gün sürecek şampiyona da sporcular 50, 55, 60, 66, 74, 84, 96 ve 120 kilolarda mindere çıkacak.

İBANOĞLU: “TÜRK GÜREŞİ ÇOK SAĞLAM BİR ALTYAPI ÜZERİNE KURULU”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Türk güreşinin kalbinin hafta sonu Denizli’de atacağını söyledi. “Önümüzdeki yıllarda milli forma ile Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonalarında yarışacak sporcuları, hafta sonu Denizli’de izleyecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Türk güreşi çok sağlam bir altyapı üzerine kurulu, Federasyon Başkanı Hamza Yerlikaya ve yönetim kurulu gençlerin üzerinde özellikle duruyor. Üst düzey mücadeleler izleyeceğimiz Türkiye Şampiyonasına Denizlili tüm sporseverleri davet ediyorum” dedi.

Sporseverler, Gümüşlerde bulunan Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonunda güreş heyecanını ücretsiz takip edebilirler. Müsabakalar her gün 10.00 da başlayacak.