Türkiye Futbol Federasyonu, 2016-2017 sezonunda görev alacak olan hakemlerin klasmanlarını açıkladı. Geçen sezon da Süper Lig’de yer alan Denizlili Ümit Öztürk, bu sezon da yine Süper Lig hakem kadrosunda yer almayı başardı. Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, “Denizlili hakemlerin yeni sezonda başarılı maçlar yöneteceklerine inanıyorum” dedi.

Futbolda yeni sezon ile ilgili hazırlıklar devam ederken, TFF’ye bağlı Merkez Hakem Komitesi, 2016-2017 sezonunda görev alacak olan hakemlerin klasmanlarını açıkladı. TFF’den yapılan açıklamaya göre 2016-2017 sezonunda Süper Lig’de düdük çalacak 22 isim belirlendi. Bu isimlerden biri de Denizlili Ümit Öztürk. Denizli bölgesi hakemi olan Öztürk geçen sezon da Süper Lig’de yer alan isimlerden biri olmuştu. Yeni sezon için TFF’nin 22 kişilik Süper Lig hakemleri içinde kendine yer bulan Öztürk, geçen sezon 31 maçta görev yaptı. Süper Lig’de 8 maçta orta hakemlik yapan Öztürk, aynı ligde 13 kez ise 5. ya da 6. hakemlik yaptı.   PTT 1. Lig’de 9 maçta düdük çalan Öztürk,  Ziraat Türkiye Kupası’nda ise 1 maçta orta hakem olarak görev almıştı. TFF’nin açıkladığı Süper Lig yardımcı hakem listesinde Denizli bölgesi hakemi Osman Gökhan Bilir yer aldı. Daha önce Süper Lig’de Denizli’yi temsil eden ve geçen sezon Hatay bölgesi hakemliği yapan Özkan Çeliker ise yeni sezonda A Klasman hakemi olarak yine Hatay’ı temsil edecek.  Denizli’yi Klasman Yardımcı hakem olarak temsil edecek isimler de belli oldu. Buna göre Erdem Gökalp, Serkan Gülçer, Harun Öztekin, Volkan Akçit, Özmen Atalay, Mehmet Öztan ve Adem Şahin 2016-2017 sezonunda Klasman Yardımcı hakem olarak görev alacaklar. Yeni sezonda bölgesel hakem olarak görev alacak Denizli bölgesi hakemleri ise Ferudun Daldaş, Bahadır Başalı, Fatih Şahan, Mehmet Dişçi,  Sercan Oturaklı, Muratcan Ilgaz, Yusuf Batuhan Yıldızlar, Cihan Yurdagül, İshak Demir, Murat Tuğberk Curbay, Hakki Hikmet Delikanlı, Yunus Teryaki ve Sedef Aktan.

“BAŞARILAR DİLERİM”

Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, 2016-2017 futbol sezonunda görev yapacak olan hakemlerin klasmanlarının açıklandığını  ifade ederek, “Hakemler futbolumuzun en önemli unsularından biridir. Denizlili hakemlerin üst liglerde yer alması kentimiz için çok önemli.  Açıklanan listede Denizlili Ümit Öztürk’ün en üst kategori olan Süper Lig hakemleri arasında olması sevindirici bir durum. Klasman yardımcı kategorisinde 7, bölgesel hakem klasmanında ise 13 Denizlili isim var. Bu isimlere yeni sezonda başarılar diliyorum. Gönül daha çok kategoride daha çok Denizlili ismin yer almasını istiyor. Yapılacak olan çalışmalarla ilerleyen sezonlarda daha çok ismin klasmanlarda yer almasını umuyorum” dedi.

AAA

BASKAN