Değerli dostlarım ;

2014 yılının hepimize sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini temenni ediyorum.

Hem profesyonel hem de amatör liglerimize heyecan git gide artıyor. Müsabaka yoğunluğunun en fazla olacağı haftalara giriyoruz. Büyükler ve alt yapı kategorilerimizde takımlarımız emeklerinin karşılıklarını alabilmek için büyük mücadele veriyor.

Spordaki en büyük hedefimiz fair – play ruhunu camiamızın her kesiminden bireylere benimsetebilmek. Ancak her ne kadar istemesek de bazı olumsuzluklar karşımıza çıkıyor. Bizleri sevindiren konu ise 2013 yılında bu tür olumsuzluklarla çok fazla karşı karşıya kalmamış olmamız. Dünya’da gençlerine ve çocuklarına bayram hediye eden tek lider Mustafa Kemal Atatürk’ün arzu ettiği gibi zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirilebilmesi için emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.

Sizlere bu yazımda özellikle belirtmek istediğim konu ise Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuzun görev ve yetkileri. Yıllardır camiamızda yanlış algılanan bazı konular var. Federasyonumuz hakem ve gözlemci ataması yapmaz. Müsabakaların fikstürleri, statüleri, gün, saat ve saha değişiklikleri ile yetkili kurumda federasyonumuz değildir. Hakem ve gözlemcilerin ataması ile ilgili yetkili kurum TFF Merkez Hakem Kuruluna bağlı olan İl Hakem Kurulu’dur. Müsabakaların organizasyonu ile ilgili konularda ise TFF İl Temsilciliği ve ona bağlı olan tertip komiteleridir.

Tertip komiteleri her hafta salı günleri toplanarak müsabakanın oynanacağı saha, saat ve gün değişiklikleri ile ilgili konuları ve haftalık müsabaka programını düzenler. Ayrıca fikstür ve statülerin hazırlanması da bu komitemizin yetkisindedir. Tertip Komitesi’ne Futbol İl Temsilcisi başkanlık eder. Komite her yıl kulüplerimiz tarafından seçilen 3’er Kulüp temsilcisi, 1’er GHSİM temsilcisi, 1’er ASKF temsilcisi, 1’er TÜFAD Temsilcisi ve 1’er TFFHGD Şube temsilcisinden oluşur. Komite’de alınan kararlar oylamaya sunularak alınır.

Federasyonumuz ise Üye tüm kulüplerimizi çatısında barındıran bir kurumdur. Kulüplerimizin yaşadığı sıkıntıları gidermek, çözüm üretmek Federasyonumuzun değişmez görevidir. Ayrıca vize lisans ve filiz lisans işlemlerini kendi illerinde yapmaya başlayan ilk beş ASKF’den birisiyiz. Federasyonumuzun kapısı her zaman kulüplerimize açık. Kulüplerimizin yaşadıkları sıkıntıları, önerilerini ve projelerini bizlerle paylaşmaları hiç şüphe yok ki amatör sporumuzu çok daha üst seviyelere taşıyacaktır. Öncelikle kulüp başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerimize minnettarım. Fedakarca hizmet yapıyorlar, cefakarca çalışıyorlar. Sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Her zaman maddi, manevi malzeme yardımı ve her türlü desteklerini kulüplerimizden esirgemeyen, Denizli’deki tüm amatör kulüplerimizi sevindiren, mutlu eden yanımızda olan hiçbir talebimizi geri çevirmeyen Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan’a camiamız adına teşekkür ederiz.

Rica ediyorum futbolcularımız, teknik adamlarımız, hakemlerimiz, saha komiserlerimiz unutmasın. Bizler aynı gemide yer alıyoruz. Öncelikle ricam saygımız ve sevgimiz sonsuz olsun. Her konuda samimi ve dürüst olalım. Taraftarlarımızdan da fair – play ruhunda centilmence maç izlemeleri ve takımlarına destek vermeleri temennimdir. Bir de saha içinde ki kenar yönetimimize rica ediyorum. Ne kadar sakin olurlarsa saha içindeki sporcu kardeşlerimizde müsabakalarını centilmence tamamlarlar ve seyri hoş olan müsabakalar izlenir. Öncelikli isteğimizde temennimizde budur. Denizli’miz her zaman ilkleri yaşamaktadır ve yaşamakta hakkıdır.

Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’ye, Valimiz Sayın Abdulkadir Demir’e, Milletvekillerimize, İl Genel Meclis Başkanımız Sayın Hüseyin Gürlesin’e ve İl Genel Meclis Üyelerine, Emniyet Müdürümüz Sayın Zeki Bulut’a, Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Mahmut Tekin’e , Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sebahattin Akgül’e ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sayın Ahmet İbanoğlu’na teşekkkür ederim.

Başarılarla dolu bir sezon geçirmemiz temennisiyle hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Feyyaz CEŞEN
TFF Amatör İşler Kurul Üyesi
TASKK Sosyal İşler Sekreteri

Denizli ASKF Başkanı

873_2255_3