İlk görev verdiğiniz günden bugüne, taahhütlerimizi tek tek yerine getirmenin huzuru içerisinde 02.06.2017 tarihinde yapılan olağan genel kurulumuzda huzurunuza gelerek faaliyetlerimizi sizlere sunduk.

Federasyonumuzun kurulduğundan beri katılım oranının en yüksek olduğu bir genel kurul yaşadık.  Kuruluşumuzun 30. yılına yakışır bir genel kurul oldu.  Sizleri ağırladığımız rahat bir salonda genel kurulumuzu gerçekleştirmenin ve kalabalık bir aile olarak iftar yemeğinde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Toplam 500’den fazla delege ve misafirlerimizi ağırladık. Mübarek Ramazan ayına gelen Genel Kurulumuz da bizlere karşı göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı Genel Kurul toplantımıza iştirak eden ilçe belediye başkanlarımıza, kulüp başkanlarımıza, yöneticilerimize, delegelerimize ve tüm spor camiamıza çok teşekkür ederiz.

Ayrıca biz amatörlerin yanında yer aldığını Olağan Genel Kurul Toplantımıza teşrifleriyle de bir kez daha gösteren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman ZOLAN’a ne kadar teşekkür etsek azdır.

Bazı internet sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında sürekli olarak federasyonumuzu eleştiren kişiler bulunmaktadır. Burada dikkatinizi çekmek istediğimiz konu; yapılan hizmetleri anlatarak bizlere yardımcı olmayı düşünmeyen bazı zihniyetlerin, işi baltalamak adına neler yaptıklarıdır.

Yönetim kurulu olarak bu gibi yazılara ve yazdıranlara hiç itibar etmediğimiz gibi dikkate almadığımızı söylerken, yapıcı eleştiri ve tenkitleri önerileriyle sunan kim olursa olsun kendilerine teşekkür ediyoruz. Bizler kendimizi de daima gözden geçirmeyi ilke edilmiş kişileriz, yaptıklarımız ortada, yapamadıklarımızı da gündeme alarak sorunu varsa çözümü için çaba sarf edip halletme yoluna gidilmektedir. Yapılan uygulamaların neticelerine bakarak olumsuz taraflarını görüp, istişarede bulunarak telafisi için çalışılmaktadır.

Son zamanlarda amatör futbol müsabakalarında ki en büyük sorun sağlıkçı sorunuydu. Bu sorunu açılan ilk yardım kurslarıyla çözüme kavuşturduk. Kurslarımız bu senede devam edecek ve amatör futbolumuza yeni sağlıkçılar yetiştirilecektir.

Kulüp ve sporcu sayılarımız her geçen yıl hızla artıyor. Bununla beraber Pamukkale ve Merkezefendi İlçelerimizde ki mevcut tesislerimiz oldukça yoğun bir programa sahip. Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Spor Genel Müdürlüğü’müz, Spot Toto Teşkilat Başkanlığımız, Büyükşehir Belediyemiz ve İlçe Belediyelerimizin destekleriyle ilimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayan modern tesislerimize kavuşmak ve sizlerin hizmetine sunmak en büyük hedeflerimizden birisidir. Ayrıca bu kurumlarımızın destekleriyle bir çok ilçelerimiz modern tesislerine kavuştu. Daha çok gencimizi bu modern tesislerde sporla tanıştırıyoruz.

Ayrıca kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılan yardımlar kulüplerimizin rahat bir nefes almasını sağlıyor. Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu nakdi yardımın yanı sıra ilçe Belediyelerimizde kulüplerimize malzeme ve nakdi yardımda bulunuyor. Bu yardımlar kulüplerimizin giderlerini karşılamada önemli ölçüde yardım sağlıyor.

Federasyonumuz da bu sezon 5000’den fazla lisans işlemi yaptık. Bu sayı her sezon katlanarak artmaya devam ediyor. Kulüplerimiz lisanslarını kısa sürede teslim alarak sporcularını maçlara yetiştirebiliyor. Bu konuda oldukça titiz bir çalışma sergiliyoruz.

Sağ duyulu yaklaşımımızla tüm kulüplerimize eşit mesafede hizmet vereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Bizler hizmet vermek için buradayız. Hesaplaşma peşinde hiçbir zaman olmadık, şimdiden sonrada olmayacağız. Tüm camiamız bilmelidir ki amatör spor için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam edeceğiz.

 

Feyyaz CEŞEN

TFF Amatör İşler Kurul Üyesi

TASKK Yönetim Kurulu Üyesi

Denizli ASKF Başkanı